Pergalės sugrįžo į Vilnių: Vilniaus „Rytas“ po dramatiškos kovos parklupdė Kauno „Žalgirį“ ir susigrąžino KMT taurę

2019 m. vasario 17 d., 20:52
R. Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo dvikovoje įveikė Kauno „Žalgirį“  70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) ir tapo šio turnyro čempionu.

Dvikovos pradžioje abi komandos susidūrė su įtampa ir klostėsi nerezultatyviai. Susitikimą geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie po taiklaus Edgaro Ulanovo dvitaškio buvo priekyje (6:2).

Tačiau netrukus 4 taškus iš eilės pelnė Artiomas Parakhouskis ir vilniečiai išlygino rezultatą (6:6). Rungtynės pirmojo  kėlinio pabaigoje klostėsi taškas į tašką. Bet Dainiaus Adomaičio auklėtiniai paskutinėmis sekundėmis, po D.J Seeley taiklių baudų įsiveržė į priekį. Po 10 grynojo žaidimo laiko minučių „Rytas“ buvo priekyje (13:11).

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 10:2, ir po Artūro Milaknio dvitaškio buvo priekyje (21:15). Tačiau likus 4 minutėms iki ilgosios į priekį vilniečius truktelėjo Chrisas Krameris. Pastarasis įmetė du tolimus metimus paeiliui ir sostinės ekipa sumažino atsilikimą iki 2 taškų (25:27).

Netrukus A.Parakhouskis ir Ch.Krameris pridėjo po dvitaškį ir deficitas sumažėjo iki minimumo (28:29). Visgi ketvirtį geriau užbaigė kauniečiai ir po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu (30:35).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. „Žalgiris“ išlaikė nedidelį pranašumą, tačiau vilniečiai vis neleisdavo atitrūkti Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams. Likus  5 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos Arnas Butkevičius ir Martynas Echodas realizavo po 2 baudos metimus ir sostinės klubas atsiliko tik 2 taškais (39:41).

Tačiau kauniečiai susigrąžino iniciatyvą. Vedami Mariaus Grigonio ir Aarono White'o, „Žalgirio“ krepšininkai šiek tiek atitolo (50:43). Leo Westermanas baigiantis ketvirčiui pridėjo baudą, ir po trijų kėlinių laikinosios sostinės atstovai pirmavo (51:43).

Lemiamos 10 minučių buvo permainingos. Ketvirčio pradžioje žaidimo vadžias savo rankose laikė „Žalgiris“, kuris po taiklaus A.Milaknio tritaškio padidino persvarą iki 9 taškų (50:59).

Vilniečiai nepalūžo ir Rokas Stipčevičius ėmėsi lyderio vaidmens. Kroatas pataikė tris tritaškius iš tiek pat bandymų, Martynas Echodas buvo tikslus iš vidutinio nuotolio, o D.J Seeley likus minutei dvitaškiu persvėrė rezultatą sostinės klubo naudai (63:62).

Paskutinės 60 sekundžių priminė tikrą dramą. Paskutinėmis atakos laiko sekundėmis Eimantas Bendžius smeigė tritaškį ir nutolino vilniečius nuo savo oponentų (66:62). Matydamas šį „Ryto“ spurtą Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo A.Milaknis smeigė tritaškį (66:65). Netrukus R.Stipčevičius pataikė iš po krepšio, o Leo Westermanas išprovokavo 3 baudų metimus. Paskutinę pastarasis prametė, Ch. Krameris pataikė vieną baudą, o per likusį laiką kauniečiai suregzti atakos nespėjo. Vilniaus „Rytas“ šventė pergalę rezultatu 70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) ir tapo KMT turnyro nugalėtoju.

„Buvo sunkus mačas. Žalgiris kontroliavo šias rungtynes 37 minutes, tačiau Roko pataikė fantastiškų metimų ir sugrąžino mus į rungtynes, – po pergalės KMT turnyre savo mintis dėstė geriausiu finalo žaidėju išrinktas vilniečių centras Artiomas Parakhouskis. – Buvome kartu net tada kai atsilikome ir parodėme charakterį ir tai padėjo mums išplėšti pergalę. Bandžiau būti savimi, norėjau žaisti geriausias savo rungtynes ir man tai pavyko.“

„Norėčiau padėkoti savo vyrams už darbą ruošiantis turnyrui. Džiaugiuosi kad pavyko įvykdyti tai, ką planavome. Uždavinys buvo kiek galima daugiau kontroliuoti kovą baudos aikštelėje, –  po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjo sostinės klubo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. –  Esu laimingas dėl komandos, klubo,  visi įdėjo daug pastangų, ir dėka jų esame tokioje padėtyje. Galima atsilikinėti  visą mačą, bet svarbiausia yra parodyti charakterį ir kovoti iki galo. Džiaugiuosi dėl tų žmonių, kurie dirbo, tikėjo ir tai pasiekė.“

„Rytas“: Ch. Krameris 15 (5/12 metimai, 6 kld.), A. Parakhouskis 14 (11 atk. kam.), R. Stipčevičius 13, D.J. Seeley 11, A. Butkevičius 10 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: M. Grigonis 15, A. White'as 11 (6 atk. kam.), A. Milaknis 10.