„One team“

IMG 20190222 WA3

Eurolygos socialinėje programoje „One Team“ jau penktą sezoną iš eilės dalyvausiantis „Ryto“ klubas pasiruošęs suteikti galimybę paaugliams tobulėti ir pasisemti įgūdžių, kurie pravers tiek krepšinio aikštelėje, tiek už jos ribų.

Per pastaruosius ketverius metus projekte dalyvavo keli šimtai jaunųjų sporto entuziastų, kuriuos drąsino ir optimizmo bandė įkvėpti būrys „Ryto“ žaidėjų bei legendų.

2014 metų žiemą ir pavasarį sostinės ekipa bendradarbiavo su VO „Gelbėkit vaikus“ dienos centru, o programos ambasadoriais tapo Renaldas Seibutis bei Juanas Palaciosas. Linksmo būdu legionierius iš Kolumbijos buvo net nuvykęs į paauglių centro padalinį, kur juos mokė salsos šokio judesių.

Užsiėmimų metu vaikai sulaukdavo įvairiausių užduočių: sugalvoti savo treniruočių programą ar parodyti rankos taiklumą krepšinio aikštėje.

2015 metais paauglius jau stengėsi įkvėpti puolėjas Mike'as Moseris ir vienas „Ryto“ komandos simbolių Mindaugas Lukauskis.

Drauge su ambasadoriais buvo bandoma spręsti painias užduotis ir diskutuoti įvairiausiais klausimais.

Vaikai sulaukdavo vertingų patarimų, pavyzdžiui, kodėl negalima įžeidinėti, kritikuoti komandos draugų ar šaipytis iš varžovų.

2016 metų pavasarį paauglius treniravo daug vertingos patirties per savo karjerą sukaupęs puolėjas Kšištofas Lavrinovičius.

Negana to, viename užsiėmime netikėtai pasirodė Lietuvos krepšinio legendos Linas Kleiza ir Andrius Šležas – garsenybės papasakojo savo gyvenimo istorijas, o vėliau neatsispyrė pagundai sudalyvauti taiklumo konkurse.

Vienu „One Team“ programos trenerių tapęs specialistas Arminas Vareika stengėsi ne tik kreipti jaunųjų sporto entuziastų dėmesį į žaidimą krepšinio aikštėje, bet ir rūpinosi jų rezultatais mokykloje, demonstravo motyvacinius klipus apie kvaišalų žalą organizmui.

2017 metais startavęs ketvirtasis „One Team“ projektas pasižymėjo ypatingu įvykiu – vieno užsiėmimo metu „Ryto“ komanda jėgas suvienijo su Maskvos srities „Chimki“ ekipa.

Deividas Gailius, drauge su rusų klubo vidurio puolėju Ruslanu Patejevu įrodė, jog komandos draugų pagalba aikštėje yra itin svarbi. Krepšininkai užrištomis akimis turėjo pataikyti kamuolius į specialius krepšius ir tai būtų buvusi neįveikiama užduotis be šūksniais padėjusių paauglių pagalbos.

ramunas siskauskas

2016/2017 m. sezono socialinė programa finišavo „Ryto“ legendos Ramūno Šiškausko apsilankymu bei vėliau vykusiu trijų komandų turnyru, kuriame varžėsi „One Team“ ekipa, Veliučionių socializacijos centro auklėtiniai bei projekto „Krepšinio galia“ jaunieji krepšininkai.


 

one team 2

Šių metų rugsėjo 14-16 dienomis Serbijos sostinėje Belgrade vyko jau 7-tasis „One team“ programos seminaras treneriams ir programos vadovams.

Daugiau nei 50 krepšinio ekipoms atstovaujančių specialistų dalyvavo seminare, kurio metu didelę patirtį sukaupę klubai dalinosi patirtimi su programos dalyviais.

Vilniaus „Ryto“ klubui atstovaujantis ir jau 2 metus programoje dirbantis Arminas Vareika teigia, kad tokie seminarai suteikia galimybę pasisemti patirties ir pavyzdžių iš kitų Europos komandų, kurios jau daugybę metų vykdo vaikams padedančius socialinius projektus.

one team 5

Anot Armino, „Ryto“ klube žaidžiantys krepšininkai sporto entuziastams yra tarsi superherojai.

Turint tokią programą ir ją puoselėjant, galima daryti teigiamą įtaką paaugliams, įtraukiant į mokymus ir žaidėjus.

Arminas džiaugiasi įgauta patirtimi ir būsimam „One team“ programos sezonui kelia aukščiausius tikslus, nes jo teigimu „Ryto“ klubas yra puikiai pasiruošęs vykdyti socialinę atsakomybę ir padėti vaikams.

one team 3


2017–2018 m. sezono „One Team“ naujienos

„Ryto“ komanda pradėjo naują „One Team“ sezoną