Kova dėl antrosios vietos reguliariame sezone: Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“

2019 m. kovo 27 d., 12:34
lkl.lt/Scanpix nuotr.

Jau artėjantį šeštadienį „Siemens“ arenoje susitiks tiesioginiai „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės konkurentai dėl antrosios vietos reguliariame sezone. Vilniaus „Rytas“ (20-6) namuose priims lygiai tokį patį pergalių ir pralaimėjimų santykį turintį Klaipėdos „Neptūną“ (20-6).

Šeštadienį „Siemens“ arenoje susirinkusių žiūrovų laukia ketvirtoji šio sezono „Ryto“ ir „Neptūno“ akistata. Intriguojančiose šio sezono kovose Dainiaus Adomaičio auklėtiniai triumfavo dukart, tuo tarpu klaipėdiečiai laimėjo kartą.

Tarpusavio akistatos

Pirmą kartą abi ekipos susitiko praėjusių metų lapkričio pradžioje. Akistata Vilniuje užtikrinčiau pradėjo Jerai Granto vedamas „Neptūnas“. Po trijų kėlinių klaipėdiečiai turėjo solidžią 16 taškų persvarą, nors paskutiniame ketvirtyje „Ryto“ krepšininkai dar mėgino varžovus vytis, tačiau persvarą sumažinti pavyko nežymiai – rungtynės baigėsi sostinės ekipos pralaimėjimu 66:78.

Visai kita istorija laukė rungtynėse Klaipėdoje vos po dviejų savaičių. Tuomet dvigubą dublį surinkęs bei prieš savo buvusią ekipą žaidęs Arnas Butkevičius surinko dvigubą dublį (17 tašk., 10 atk. kam.) ir svariai prisidėjo prie įtikinamos Vilniaus komandos pergalės.

Antrąjį ir trečiąjį kelinius drausmingai ir užtikrintai sužaidę vilniečiai prieš lemiamą kėlinį turėjo net 18 taškų pranašumą. Ketvirtame kėlinyje Kyle’o Weaverio pastangomis „Ryto“ pranašumas kiek sumažėjo, tačiau sostinės ekipa atsirevašavo „Neptūnui“ už skaudžią nesėkmę namuose (93:78).

Dar kartą komandos susitiko Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte. Pusfinalio dvikovą vilniečiai pradėjo Ch. Kramerio tritaškių serija. Per pirmąjį kėlinį net 33 taškus įmetę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atitrūko 10-ia taškų.

Antrame kėlinyje sostinės komanda apsukų nemažino ir puikiai besigynę (per kėlinį buvo praleista vos 10 taškų) vilniečiai dar labiau padidino pranašumą, taip pat sužaidę ir trečiąjį ketvirtį ir paskutiniosios dešimt minučių buvo labiau formalumas.

Vilniečiai iškovojo pergalę 86:72 ir pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalą, kuriame įveikė „Žalgirį“ ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Turnyrinė lentelė

Iki „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono pabaigos likus vos 10 rungtynių kiekviena pergalė įgauna didžiulę reikšmę. Šiuo metu abi komandos turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį (20-6), tačiau dėka geresnio tarpusavio rungtynių pranašumo antroje vietoje žengia „Rytas“, tad pergalės atveju Dainiaus Adomaičio auklėtiniai gerokai sustiprintų savo pozicijas.

Per pastaruosius keletą metų įpratome, jog intrigos ir kovos „Ryto“ ir „Neptūno“ dvikovose netrūksta. Vilniečiai Kazio Maksvyčio kariauną namuose priims artėjantį šeštadienį (kovo 30 d.), 17.20 val. Bilietai – „Tiketoje“.