Augustinas Krūminis: „Rytas“ yra pirmasis tikslas

2019 m. lapkričio 25 d., 13:40
SKL nuotr.

Trečioji Vilniaus „Ryto“ piramidės komanda „Rytas-MRU“ Sostinės krepšinio lygos A divizione iškovojo 3 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Aštuoniolikmečiai ir jaunesni komandos krepšininkai neslepia, kad varžybos su vyresniais ir fiziškai tvirtesniais varžovais nėra lengvos, tačiau kartu tai ir puiki patirtis. „Ryto-MRU“ kapitonas ir vienas iš lyderių Augustinas Krūminis, vidutiniškai per varžybas pelnantis po 10,6 taško, atkovojantis po 4 kamuolius, atliekantis po 4,1 rezultatyvaus perdavimo bei renkantis po 15,7 naudingumo balo, sako svajojantis nuosekliai pereiti visas „Ryto“ jaunimo piramidės pakopas iki pat reprezentacinės sostinės komandos. O šiemet jo tikslas – išbandyti jėgas ir jaunimo Eurolygos turnyre. 

– Kaip atsiradai krepšinyje?

– Dar kai mažas buvau, mama pasiūlė man lankyti krepšinį. Tiesiog namie visada mėtydavau į krepšį, todėl tėvai ir nusprendė nuvesti mane į treniruotę.

– Kada supratai, kad krepšinis yra tavo pašaukimas?

– Tai turbūt nuo pat pradžių, pirmųjų treniruočių. Kaip pradėjau sportuoti, taip niekados ir nenutolau.

– Ar turi krepšinio idealų? Kuris žaidėjas patinka iš „Ryto“ komandos?

– Tai būtų LeBronas Jamesas. Man patinka žiūrėti kaip jis per tiek metų visiškai nemažina savo žaidimo lygio. Dar man patinka Damianas Lillardas. O iš Vilniaus „Ryto“ komandos man labiausiai patinka stebėti Arno Butkevičiaus žaidimą.

– Kokioje šalyje ar klube norėtum žaisti ateityje

– Kadangi Vilniuje augu, tai labiausiai norėtųsi žaisti už „Rytą“. Aišku, galima pasvajoti apie NBA, bet vis tiek „Rytas“ yra pirmasis tikslas. Nes čia mano namai. 

– Ar jauti „Ryto-MRU” lyderio etiketę?

– Mes, kaip komanda, dar nesame pilnai susižaidę. Visi stengiamės atlikti savo roles ir funkcijas. Galbūt tiesiog per kai kurias rungtynes daugiausiai progų gaunasi man, o aš jomis tiesiog pasinaudoju.

– Kaip bandai užsimiršti po blogų rungtynių?

– Dažniausiai pasižiūriu kokį juokingą filmą arba bendrauju su draugais. Stengiuosi labai daug negalvoti, apie tai kas buvo.

– Kaip sutari su savo komandos draugais?

– Viskas gerai. Žinoma, praėjo šiek tiek laiko, kol visi susibendravom, nes komandoje turime nemažai žmonių iš kitų miestų. Bet bendros treniruotės ir varžybos mus suklijuoja. Dabar visi rūbinėje ir kalbasi, ir draugauja. Viskas labai gerai. 

– Ar turi kažkokių tikslų asmeniškai sau?

– Jei kalbėti apie šį sezoną, tai būtų patekimas į komandos, kuri žais jaunimo Eurolygoje, sudėtį. O ateityje tiesiog nori lipti „Ryto” piramidės laiptais. Iš pradžių žaisti „Perlo“ ekipoje, o po to – „Ryte“. Tai būtų tobula.

– Ar didelį krūvį gaunate komandoje?

– Treneriai labai gerai jį paskirsto. Kartais turime laisvą dieną, kad nebūtų treniruočių ir varžybų pertekliaus. Pirmadieniais bei antradieniais būna šiek tiek sunkesnės treniruotės, nes turime papildomą valandą treniruoklių salėje. Tačiau po fizinio parengimo treniruočių treneris padaro šiek tiek trumpesnę arba lengvesnę treniruotę salėje.

– Ką prieš rungtynes tau akcentuoja treneris, kokios tavo užduotys aikštelėje? 

– Kol kas šį sezoną daugiausiai žaidžiu įžaidėjo pozicijoje, todėl visada prašo vadovavimo komandai, gero kamuolių skirstymo. Ir šiaip, esu kapitonas komandos, turiu užvesti visus žaidėjus, nebijoti paaiškinti, jeigu daro kažką blogai arba, kaip sakoma, velnių duoti. Treneris prieš kiekvienas rungtynes aptaria jų planą ir prašo, kad visi jo laikytųsi.

rytasvilnius.lt

atgal