Visą susitikimą dominavę „Ryto“ krepšininkai sutriuškino Monako „AS Monaco“ ekipą

2019 m. vasario 06 d., 21:40
R. Vyšniauskas nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (3-3) iškovojo trečiąją pergalę Europos taurės turnyro TOP-16 etape. Sostinės ekipa savo žiūrovų akivaizdoje sutriuškino Monako „AS Monaco“ (2-4) 90:68 (25:14, 21:15, 26:24, 18:15). Ši pergalė atvėrė vilniečiams kelią į Europos taurės pirmenybių ketvirtfinalį.

Žaidimo vadžias į savo rankas sostinės krepšininkai paėmė jau nuo rungtynių pradžios. Rungtynes Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradėjo galingu spurtu ir įpusėjus kėliniui, po Eimanto Bendžiaus dvitaškio pirmavo (17:2). Apčiuopiamą persvarą „Ryto“ krepšininkai išlaikė ir toliau. Jaunasis vilniečių talentas Deividas Sirvydis su pirmojo ketvirčio sirena įmetė dvitaškį ir sužaidus 10 minučių vilniečiai buvo priekyje (25:14).

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir antrojo kėlinio metu. Sostinės ekipa vis labiau tolo nuo svečių iš Monako. Ketvirčio pabaigoje Arnas Butkevičius taikliu dvitaškiu padidino vilniečių pranašumą iki rekordinio – 17 taškų. Tai ir buvo paskutiniai pirmosios rungtynių pusės taškai. Po dviejų ketvirčių sostinės ekipa buvo priekyje (46:29).

Antroji rungtynių pusė tapo formalumu. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ne tik išlaikė solidžią persvarą, bet ir tolo nuo varžovų. Darbo ėmėsi vilniečių kertiniai žaidėjai. Artiomas Parachouskis ir D.J Seeley per trečiąjį rungtynių ketvirtį kartu sudėjus pelnė net 15 taškų. Po pastarojo taiklaus dvitaškio sostinės krepšininkai pirmą kartą per susitikimą pasiekė 20 taškų persvarą (63:43). Kėlinio pabaigoje svečiai iš Monako šiek sušvelnino deficitą ir po 30 minučių „Rytas“ pirmavo (72:53).

Paskutiniame susitikimo ketvirtyje vilniečiai dar labiau nutolo. Po taiklaus Martyno Echodo dvitaškio skirtumas šoktelėjo iki 25 taškų (87:52). Dainius Adomaitis leido pailsėti savo lyderiams D.J Seeley, ir A. Parachouskiui, išleisdamas jaunimą ir mažiau žaidybinio laiko gaunančius žaidėjus. Aikštelėje pasirodė Margiris Normantas, Marek Blaževič, Aistis Pilauskas ir Mindaugas Girdžiūnas. Sostinės ekipa iškovojo pergalę rezultatu 90:68 (25:14, 21:15, 26:24, 18:15).

„Sveikinu savo žaidėjus, jie tikrai nusipelno žaisti kitame etape, nes atliko didžiulį darbą. Reikėjo padaryti tris dalykus, kontroliuoti žaidimo tempą, greitas atakas, bei antruosius šansus, - po susitikimo spaudos konferencijoje savo mintis dėstė sostinės ekipos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Itin svarbus yra psichologinis faktorius, noriu padėkoti sirgaliams. Tai yra be galo svarbu, palaikymas davė papildomos energijos.“

„Rytas“: D.J. Seeley 21, A. Parachouskis 18 (11 atk. kam., 26 naud. bal.), R. Stipčevičius 11, E. Bendžius 10, Ch. Krameris 8 (8 rez. perd.).

„AS Monaco“: E. Kikanovičius 17, S. Gladyras 16 (4/6 trit.), L. Jonesas 11.