Vilniečiai namuose nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“

2018 m. gruodžio 05 d., 21:20
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (9-3) patyrė trečiają nesėkmę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniečiai namuose, „Siemens“ arenoje rezultatu 83:94 (12:24, 20:25, 26:20, 25:25) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ (8-5).

Pirmuosius susitikimo taškus taikliais baudų metimais pelnė D.J Seeley. Netrukus taikliu tritaškiu atsakė „Lietkabelio“  komandos naujokas – Vaidas Kariniauskas. Ilgainiui penkis taškus iš eilės pelnė dar vienas ką tik į Panevėžį persikėlęs krepšininkas Stefanas Sinovecas, Kariniauskas ir Kulvietis pridėjo po tritaškį, ir įpusėjus pirmajam kėliniui panevėžiečiai nutolo (5:15). Vyriausiasis Ryto treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės šiose rungtynėse. Po pasitarimo vaizdas aikštelėje nepakito ir po pirmojo ketvirčio rezultatu 12:24 pirmavo svečiai iš Panevėžio.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą savo rankose toliau laikė „Lietkabelis“. Nenado Čanako auklėtiniai surengė spurtą 0:8 ir dar labiau nutolo (14:35). Ketvirčio eigoje vilniečiai pradėjo rodyti gyvybės ženklus. Vedami D.J Seeley ir M.Girdžiūno, „Ryto“ ekipa šiek tiek sumažino skirtumą ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdama septyniolikos taškų deficitą (32:49).

„Turime susikaupti ir ženkliai sumažinti klaidų skaičių.“ – Per ilgąją pertrauką savo nuomonę išsakė vienas „Ryto“ ryto lyderių D.J Seeley.

Po ilgosios pertraukos svečiai iš Panevėžio ir toliau laikė žaidimo vadžias savo rankose, tačiau trečiojo kėlinio viduryje vilniečiai prabudo iš letargo miego. Eimantas Bendžius dusyk įkrovė iš viršaus, Arnas Butkevičius taip pat prisidėjo 5 taškais ir „Rytas“ šiek tiek priartėjo (45:62). Tai privertė vyriausiąjį „Lietkabelio“ trenerį Nenadą Čanaką prašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo sostinės krepšininkai ir toliau išgyveno renesansą. Vilniečiai vedami Butkevičiaus surengė spurtą 8:0 ir po taiklaus pastarojo tritaškio sumažino skirtumą iki devynių taškų (53:62). Kėlinio pabaigoje panevėžiečiai šiek tiek padidino skirtumą ir po trijų ketvirčių pirmavo (58:69).

Paskutinio susitikimo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ vėl surengė spurtą ir po Donato Tarolio dėjimo pirmavo devyniolika taškų (61:80). Rungtynių pabaigoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kiek sumažino deficitą, tačiau to nepakako. Panevėžio „Lietkabelis“ iškovojo aštuntąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate (83:94).

„Tragiškai sužaidėmę pirmąją rungtynių pusę, dažnai klydome. Itin prastai žaidėme gynyboje, į savo krepšį praleidome beveik šimtą taškų.“ – po rungtynių kalbėjo rezultatyviausias mačo žaidėjas, 24 taškus pelnęs M.Girdžiūnas.

„Pirmiausia noriu atsiprašyti sirgalių už tai, ką matė rungtynėse. Nepadarėme nė vieno dalyko, kurį akcentavome, o tose vietose, kuriose rizikavome varžovai mus taip pat nubaudė.“, – spaudos konferencijoje po rungtynių kalbėjo Dainius Adomaitis.

„Rytas”: M.Girdžiūnas 24, A.Butkevičius 18, D.J Seeley 16, E.Bendžius 11.

„Lietkabelis”: D.Tarolis 17, V.Kariniauskas ir P.Valinskas po 14.