Vilniečiai iškovojo 10-ąją pergalę „Betsafe-LKL“

2019 m. gruodžio 21 d., 19:30
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Šeštadienį namuose rungtyniavęs Vilniaus „Rytas“ (10/5) antrą kartą šiame sezone įveikė Alytaus „Sintek-Dzūkijos“ (4/11) krepšininkus 98:85 (29:22, 26:20, 15:22,28:21). Arti trigubo dublio buvo Vilniaus komandos kapitonas Eimantas Bendžius. Krepšininkas pademonstravo įspūdingą pasirodymą ir pelnė 18 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 8 atšokusius kamuolius.

Rungtynių pradžioje taškus „Ryto“ ekipai rinko Dovis Bičkauskis, kuris pataikė 2 taiklius tolimus metimus. Įpusėjus kėliniui, Pako Cruzas pelnė 6 taškus iš eilės ir taip išvedė savo komandą į priekį 16:13.

Tik į aikštę įžengęs Ąžuolas Tubelis greitame puolime dėjimu pelnė savo pirmuosius taškus. Vilniečiai, sėkmingai sužaidę pirmąjį kėlinį, antrąjį pasitiko turėdami 7 taškų pranašumą 29:22. Dovis Bičkauskis pirmajame kėlinyje pataikė net 3 tritaškius.

Antrajame kėlinyje pirmąjį savo tolimą metimą pataikė Mindaugas Girdžiūnas. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes, Alytaus komandos vyriausiasis treneris buvo nubaustas technine pražanga, po kurios Karolis Giedraitis realizavo tolimą metimą ir vilniečiai įgijo dviženklį pranšumą 40:29.

Vilniečiai, spurtavę 11:0 susikrovė 16 taškų pranašumą. Kėlinio pabaigoje, Pako Cruzas ir Eimantas Bendžius pridėjo po taiklų tritaškį, Ąžuolas Tubelis pademonstravo dar vieną galingą dėjimą ir sostinės krepšininkai ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 13 taškų pranašumą 55:42.

Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo 5:0 atkarpa, kuomet Martynas Echodas pataikė baudų metimus, o Eimantas Bendžius įmetė iš toli. Deividui Sirvydžiui išprovokavus nesportinę varžovų pražangą ir realizavus abu baudų metimus, vilniečiai susigrąžino 9 taškų pranašumą 66:57. Sužaidus tris ketvirčius, vilniečiai turėjo 6 taškų pranašumą 70:64.

Tik prasidėjus kėliniui, Eimantas Bendžius realizavo tolimą šuvį. Svečiams iš Alytaus išlyginus rungtynių rezultatą, vilniečiai trūktelėjo į priekį. Pako Cruzas pataikė tritaškį iš aikštės kampo, Arnas Butkevičius atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus su pražanga. Toliau sekė du tolimi Eimanto Bendžiaus bei Pako Cruzo metimai ir po jų vilniečiai susigrąžino 12 taškų pranašumą 85:73. Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai, Vilniaus  „Ryto“ krepšininkai šventė pergalę  98:85.

„Rytas“:Eimantas Bendžius 18 (8 atk. kam.), Pako Cruzas 17 (3/5 trt.), Karolis Giedraitis 11 (3/4 trit.)