Vilniečiai grįžta į sostinę iškovoję pergalę Pasvalyje

2019 m. gruodžio 14 d., 18:15
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (9/5) „Betsafe–LKL“ čempionate išvykos rungtynėse nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą (5/9) 93:72 (24:15, 24:13, 29:21, 16:23). „Ryto“ krepšininkai pataikė 14 tolimų metimų.

Rungtynių pradžioje, Pako Cruzas, taikliu tolimu metimu, išlygino rungtynių rezultatą 5:5. Sekančioje atakoje, Arnas Butkevičius išprovokavo varžovų pražangą puolime. Pako Cruzą pakeitęs Mindaugas Girdžiūnas, smeigė tolimą metimą ir išvedė savo komandą į priekį 11:7.

Kėlinio pabaigoje, Arnas Butkevičius padidino savo komandos pranašumą iki dviženklio 21:11. Pasibaigus pirmajam ketvirčiui, Vilniaus komanda pirmavo 24:15. Vilniečiai per pirmąjį ketvirtį realizavo net 5 tolimus metimus, iš kurių 3 pataikė Mindaugas Girdžiūnas.

Antrojo ketvirčio pradžioje, abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau po Deivido Sirvydžio tolimo metimo, skirtumas padidėjo iki 13 taškų. Įpusėjus kėliniui, Marekas Blaževičius padidino persvarą iki 21 taško 43:22, o kitoje aikštės pusėje blokavo varžovų metimą. Per antrąjį kėlinį sostinės ekipa padvigubino savo pranašumą ir į pertrauką iškeliavo turėdami 20 taškų pranašumą 48:28.

Per pirmas keturias minutes trečiajame kėlinyje, Pasvalio ekipa pelnė tik 6 taškus, o Martynui Echodui pataikius metimą su varžovo pražangą bei realizavus baudos metimą, komandas skyrė 28 taškai 62:34. Trečiojo kėlinio pabaigoje, ant parketo pasirodė jaunasis Vilniaus komandos žaidėjas Ąžuolas Tubelis.

Tiksint paskutinėms trečiojo kėlinio sekundėms, Karolis Giedraitis pakabino kamuolį virš lanko Martynui Echodui, kuris sugrūdo jį į krepšį. Likus žaisti paskutiniajam kėliniui, komandas skyrė 28 taškai 77:49.

Ketvirtąjį kėlinį Dainius Adomaitis pradėjo aikštelėje kartu laikydamas Ąžuolą Tubelį bei Karolį Giedraitį. Kiek vėliau, į aikštę žengė ir Marekas Blaževičius. Nors aikštelėje buvo daug jaunimo, tačiau skirtumas tarp komandų ir toliau augo. Mindaugas Girdžiūnas pataikė tritaškį ir padidino komandos pranašumą iki 30 taškų 85:55. Pasibaigus rungtynėms, vilniečiai šventė pergalę 93:72.

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (5 atk. kam.), Deividas Sirvydis 17 (3 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 12 (4/5 trit.)