Vilniaus „Rytas“ triumfavo ketvirtfinalio serijoje

2019 m. gegužės 19 d., 19:25
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai sėkmingai užbaigė ketvirtfinalio seriją prieš Utenos „Juventus“ bei pateko į „Betsafe-LKL“ pirmenybių pusfinalį. Savo sirgalių akivaizdoje susitikimą rezultatu 84:63 (23:11, 19:19, 24:15, 18:18) laimėję vilniečiai jau trečiadienį stos į kovą Klaipėdoje. Ten prasidės pusfinalio serija prieš „Neptūną“.

Rungtynės prasidėjo sėkmingu E. Bendžiaus prasiveržimu, į kurį G. Radvevičius atsakė vidutinio nuotolio metimu (2:2).

Butkevičiaus agresyvus žaidimas davė vaisių, bet tritaškį įmetė D. Bičkauskis (6:5). Po varžovų klaidos kamuolį į krepšį įkrovė A. Parakhouskis (8:5).

Dar ir tritaškį pridėjęs A. Butkevičius suteikė „Rytui“ apčiuopiamą pranašumą (11:5), o toliau klystantys uteniškiai vilniečiams leido dar labiau didinti savo komandos taškų kraitį (19:7).

Kėlinys pasibaigė vilniečių baudų metimais. Galutinis rezultatas – 23:11.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M. Runkausko tritaškiu (23:14), tačiau iškart po to vilniečių dominavimas išryškėjo dar labiau. Krepšį sudrebino A. Parakhouskis ir kamuolį perėmęs M. Girdžiūnas, po tritaškį įšovė A. Butkevičius, D. Needhamas  ir jau minėtas M. Girdžiūnas (38:19).

Kiek vėliau tritaškius pataikė K. Guščikas ir D. Bičkauskis (38:25), o kėlinys pasibaigė ekipoms apsikeitus dvitaškiais bei baudų metimais (42:30).

Antroji pusė prasidėjo taikliais E. Bendžiaus ir A. Butkevičius tritaškiais, o dvitaškį pridėjo ir D.J. Seeley (50:30). Sėkmingesnę atkarpą sužaidę „Juventus“ M. Gebeno ir D. Bičkauskio dėka skirtumą sumažino (53:41), bet dominuojantis A. Parakhouskis persvarą išlaikė solidžią (58:41).

Vilniečių gynybos mechanizme itin dažnai klydę „Juventus“ grįžti į rungtynes nepajėgė, o trečiasis kėlinys baigėsi 66:45.

Ketvirtajame kėlinyje situacija nesikeitė. Užtikrintai rungtyniavęs „Rytas“ nužygiavo pusfinalio link. Vilniečiai rungtynes laimėjo rezultatu 84:63. Tai buvo antroji ir lemiama sostinės ekipos ketvirtfinalio pergalė.

Pusfinalio serija su Klaipėdos „Neptūnu“ prasidės trečiadienį, Klaipėdoje. Penktadienį serija kelsis į Vilnių, „Ryto“ areną.

„Rytas“: M, Girdžiūnas 17, A. Butkevičius 16 (4 at. kam.), A. Parakhouskis 16 (6 at. kam.), D.J. Seeley 10 (5 rez. per.).

„Juventus“: D. Bičkauskis 17, K. Guščikas 9, M. Geben 8.