Vilniaus „Rytas“ triumfavo atkrintamųjų varžybų starte

2019 m. gegužės 15 d., 21:25
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pergalingai pradėjo „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias varžybas. Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse sostinės ekipa nugalėjo svečius iš Utenos rezultatu 93:91 (22:24, 24:27, 19:18, 28:22). Serijoje su „Juventus“ iki 2 pergalių besikaunančiai „Ryto“ komandai liko vienas žingsnis iki pusfinalio etapo, o sekantis susitikimas Utenoje vyks jau penktadienį.

Mačas prasidėjo A. Butkevičiaus atkovotu kamuoliu ir iškart ore pataikytu dvitaškiu, į kurį A. Šikšnius iškart atsakė tritaškiu (2:3).

Įspūdingą „Ryto“ arenos atmosferą kiek pritildė reguliaraus sezono MVP Martino Gebeno dvitaškis bei G. Radzevičiaus prasiveržimas, tačiau A. Parakhouskio metimas su pražanga ir užtikrintas dėjimas sostinės aistruolius įkaitino iki „Ryto“ arenoje seniai jaustos temperatūros (6:7)

Vėliau sekė permaininga atkarpa, kurios metu abi komandos keitėsi greitais dvitaškiais. D. Needhamo vidutinio nuotolio metimas besibaigiant atakos laikui bei A. Butkevičiaus ir Parakhouskio artimi šūviai buvo išvedę „Rytą“ į priekį, tačiau šioje atakų serijoje M. Gebenas pelnė 6 taškus iš eilės (12:13).

D. Bičkauskis sumetė baudos metimus, o dar kartą persvarą Vilniaus komandai grąžino E. Bendžiaus staigus tritaškis su pražanga (16:15).

Kėlinys pasibaigė agresyviu bei greitu ekipų žaidimu ir dažnais taisyklių pažeidimais – 22:24.

Antrajo kėlinio starte komandos keitėsi greitais taškais. Čia sužibėjo R. Stipčevičius, pataikęs 2 tritaškius iš eilės ir sėkmingai asistavęs M. Echodui (30:30).

Tiesa, Utenos komanda iškart po to smeigė du tolimus šūvius iš eilės – pasižymėjo M. Runkauskas bei K. Gainesas (30:36).

Kamuolį perėmęs, bet čia pat ir praradęs M. Runkauskas užsidirbo techninę pražangą (31:36), o tai įaudrino tiek abi komandas, tiek visą areną.

M. Gebeno dvitaškis su pražanga suteikė uteniškiams didžiausią persvarą (31:39), tačiau A.Parakhouskio dvitaškis ir puiki jo gynyba bei du sėkmingi A. Butkevičiaus epizodai skirtumą aptirpdė (37:42).

5 A. Zacharavo taškus iš eilės keitė tiesiog įspūdingas A. Butkevičiaus žaidimas. Išprovokavęs dvi kietas pražangas, jis skirtumą sumažino dar labiau (41:44).

Artėjant rungtynių pertraukai, M. Gebeno dėjimas bei A. Šikšnius techninė pražanga įkaitino „Ryto“ arenoje susirinkusių sirgalių aistras (42:46), o ketvirtis užsibaigė abiejų ekipų dvitaškiais ir baudų metimais (46:51).

Antroji pusė prasidėjo K. Guščiko „alley-oop“ dėjimu ir kitoje pusėje tvirtu A. Parakhouskio dvitaškiu (48:53). Toliau tobulą mačą žaidžiantis A. Butkevičius baudų metimais sumažino skirtumą iki 50:53.

D. Bičkauskio vidutinį metimą keitė E. Bendžiaus tolimas, akrobatišką dvitaškį pataikęs D.J. Seeley rezultatą išlygino (55:55), o fantastiškai rungtyniaujantis A. Butkevičius suteikė „Rytui“ ilgai siektą persvarą (59:55).

Kietai besiginantis „Rytas“ toliau išmušinėjo svečius iš savo vėžių, tačiau pro kibią gynybą prasprūdęs T. Dimša pelnė dvitaškį su pražanga (59:58).

D.J. Seeley ore pakabintą kamuolį stebuklingai jį į krepšį įkrovė M. Echodas (61:58), kuris vėliau pridėjo ir du baudų metimus, tačiau T. Dimšos tritaškiu ir baudų metimais svečiai persvarą susigrąžino (63:64).

Kėlinys užsibaigė galingais M. Echodo ir M. Gebeno dėjimais – rezultatas prieš lemiamą rungtynių atkarpą tapo 65:69.

M. Echodas pasižymėjo dar kartą, dvitaškiu pradėdamas paskutinį kėlinį, tačiau iškart po to į vilniečių krepšį įskriejo A. Zacharovo bei T. Dimšos tritaškiai (67:75)

Po D. Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės A. Parakhouskis pataikė su pražanga, o kamuolį perėmę vilniečiai užbaigė greitą ataką A. Butkevičiaus dėjimu (71:75).

D. Bičkauskio sudėtingą metimą sekė dar vienas A. Parakhouskio dominuojantis epizodas po varžovų krepšiu (73:77), o po kelių nervingų atakų komandos apsikeitė dar dviem taškais (75:79).

E. Bendžius tritaškiu tiesiog susprogdino garso bangą vilniečių namų tvirtovėje, kurią aptildė M. Gebeno du taškai iš eilutės (78:82), bet dar labiau sustiprino rungtynių lyderio A. Butkevičiaus tolimas šūvis (81:82).

Po kelių rezultatyvių komandų atakų kamuolį į krepšį sugrūdęs bei dar du baudos metimus pridėjęs A. Parakhouskis sugrąžino vilniečiams persvarą (87:86) – tai privertė Ž. Urboną paprašyti minutės pertraukėlės.

Po jos desperatišką dvitaškį nuo lentos sviedė T. Dimša, bet persvarą sostinės ekipai sugrąžino šaltakraujiškas D.J. Seeley reidas (89:88). A. Parakhouskio dėjimas persvarą padidino, tačiau dramatiškas A. Zacharovo tritaškis rezultatą išlygino (91:91).

Parakhouskis po tikslios ir aštrios atakos pataikė dar vieną dvitaškį bei prasidėjus lemiamai minutei išvedė „Rytą“ į priekį (93:91). Tiksint paskutinėms sekundėm Utenos ekipos puolėjas M. Gebenas turėjo šansą laimėti rungtynes, tačiau jo tritaškis skriejo pro šalį.

„Rytas“: A. Butkevičius 26 (13 at. kam.), A. Parakhouskis 20 (7 at. kam.), M. Echodas 13 (4 at. kam.).

„Juventus“: M. Geben 20, T. Dimša 19, A. Zacharov 11.