Vilniaus „Rytas“ prasibrovė į „Betsafe-LKL“ finalą

2022 m. gegužės 20 d., 20:57
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) aiškūs pirmieji finalo dalyviai.

Vilniaus „Rytas“ perlaužė rungtynes ketvirtajame kėlinyje ir svečiuose 87:77 (17:24, 22:19, 20:13, 28:21) nugalėjo „Šiaulius-7bet“. Taip pusfinalio seriją Giedriaus Žibėno auklėtiniai laimėjo 3:1.

Mačas prasidėjo gana nerezultatyviai, o „Rytas“ palengva krovėsi pranašumą – 8:3. Beveik įpusėjus ketvirčiui „Šiauliams-7bet“ pavyko atgaivinti puolimą ir priartėti – 7:8. Dabar jau vilniečių puolimas strigo, tad šeimininkai pervėrė rezultatą – 10:8. Issufas Sanonas ir Jonathanas Elmore’as rinko reikalingus taškus bei leido savo komandai imti kontrolę į savo rankas – 24:17.

Nepaisant to, kad „Rytas“ kėsinosi artėti, persverti rezultato jiems niekaip nepavyko. „Šiaulių-7bet“ vyrai nepaleido iniciatyvos, J.Elmore’as vėl žibėjo ketvirčio pabaigoje ir įtemptas ketvirtis baigėsi tuo, kad prieš ilgąją pertrauką Šiaulių klubas pirmavo 43:39.

Po jos „Rytui“ buvo pavykę persverti rezultatą po Kennetho Smitho ir Ivano Buvos metimų (52:48), tačiau šeimininkai atsakė spurtu 8:0. Tik geresnis finišas leido vilniečiams prieš paskutinį ketvirtį pirmauti 59:56.

„Rytas“ ėmė savo persvarą versti rekordine (68:59), galiausiai po Arno Butkevičiaus baudos metimo skirtumas jau tapo dviženklis – 71:59. Maža to, M.Girdžiūnas smeigė tritaškį ir taip žlugdė varžovus, o J.Elmore’as aikštę paliko patyręs rankos traumą – 74:59. Likus porai minučių intriga dar buvo gyva (71:81), bet labiau šeimininkai nebepakovojo.