Vilniaus „Rytas“ po įtemptos kovos nugalėjo Belgrado „Partizan“

2019 m. sausio 02 d., 21:30
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (1-0) iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės turnyro TOP-16 etape. Sostinės ekipa savo žiūrovų akivaizdoje įveikė Belgrado „Partizan“ (0-1) 80:74 (28:23, 20:19, 17:17, 15:15).

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo vilniečiai. Iš pat pradžių savo toliašaudę artileriją pademonstravo Deividas Sirvydis. Jaunasis „Ryto“ talentas dusyk tiksliai pasižymėjo iš toli, Rokas Stipčevičius atliko rezultatyvų perdavimą Martynui Echodui, ir sostinės ekipa nutolo dviženkliu skirtumu (15:5). Netrukus svečiai iš Belgrado pabudo, surengė spurtą (8:0) ir po Rade Zagoraco dvitaškio grėsmingai priartėjo (15:13). Tada solo pasirodymą surengė Dominique'as Suttonas. Pastarasis per paskutines pirmojo ketvirčio minutes pelnė 9 taškus. Po 10 minučių „Rytas“ pirmavo (28:23).

Antrojo kėlinio pradžioje žaidimas išsilygino. „Partizan“ krepšininkai tolimais metimais priartėjo prie aikštės šeimininkų, o po Marcuso Paige'o tritaškio svečiai iš Belgrado persvėrė rezultatą savo naudai (31:33). Tačiau AParachovskio ir D.Suttono vedami vilniečiai geriau sužaidė antrąją kėlinio pusę. 32-ejų metų amerikietis per du ketvirčius pelnė 17 taškų, pasižymėjo galingu dėjimu iš viršaus, ir po dvidešimties grynojo žaidimo laiko minučių „Ryto“ ekipa buvo priekyje (48:42).

Trečiajame kėlinyje sostinės krepšininkai sugebėjo išlaikyti persvarą, kurią susikūrė per pirmuosius du. Nepaisant to, kad svečiai iš Belgrado surengė spurtą (6:0), ir po Vanjos Marinkovičiaus dvitaškio sugebėjo išlyginti rezultatą (48:48), vilniečiai sugebėjo susigrąžinti turėtą pranašumą. Vedami „Ryto“ priekinės linijos – D.Suttono, M.Echodo ir A.Parachovskio, sostinės krepšininkai po trijų kėlinių turėjo šešių taškų pranašumą (65:59).

Paskutinį susitikimo ketvirtį vilniečiai pradėjo spurtu (4:0), ir po M.Echodo taiklaus dvitaškio susigrąžino dviženklę persvarą (69:59). Tačiau „Partizan“ netrukus taip pat surengė rezultatyvią atkarpą, neleisdama „Rytui“ pelnyti nė taško (6:0), ir ženkliai sumažino skirtumą (69:65). Tai privertė Dainių Adomaitį paprašyti minutės pertraukėlės. Kėlinio pabaigoje svečiai dar kibo vilniečiams į atlapus. Tačiau likus minutei A.Parachovskis pataikė svarbų dvitaškį, „Partizan“ per likusį laiką pasižymėti nesugebėjo ir Vilniaus „Rytas“ šventė pirmąją pergalę „Top 16“ etape (80:74).

„Labai svarbi pergalė, esu labai patenkintas savo komandos žaidimu, žaidėjų koncentracija, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Nepaisant ligos, į rungtynes puikiai įsijungė ir komandai visas jėgas atidavė A.Parachovskis. Vienas iš svarbiausių žaidėjų antroje pusėje buvo Arnas Butkevičius, kuris įnešė daug energijos. Žinoma, Echodo ir Parachovskio dvitaškiai rungtynių pabaigoje taip pat buvo labai svarbūs.“

„Rytas“: D.Suttonas 21, A.Parachovskis 14 (8 atk. kam.), M.Echodas 11 (8 atk. kam.), D.Sirvydis 9.

„Partizan“: R.Zagoracas 17 (8 atk. kam.), J.Landale'as 15 (9 atk. kam.), V.Marinkovičius 13 (2/8 trit.).