Vilniaus „Rytas“ po atkaklios kovos nusileido Frankfurto „Skyliners“

2018 m. lapkričio 21 d., 22:30
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (3-5) patyrė nesėkmę Europos taurės pirmenybėse prieš grupės kaimynę Frankfurto „Skyliners“ (5-3). Vilniečiai turėjo šansą išplėšti pratęsimą mačo pabaigoje, tačiau Evaldo Kairio metimas skriejo pro šalį ir varžovai šventė pergalę rezultatu 63:65 (16:13, 19:13, 12:21, 16:18).

Pirmoje rungtynių pusėje vilniečiai demonstravo pavyzdingą gynybą ir per pirmuosius du kėlinius praleido vos 26 taškus. Arnas Butkevičius iki didžiosios pertraukos perėmė net 4 kamuolius, o „Rytas“ į ją žengdamas pirmavo 35:26.

Trečiame kėlinuke „Rytas“ pradėjo klysti gynyboje, o tuo pasinaudoję varžovai sugebėjo panaikinti skirtumą ir prieš lemiamas 10 minučių rezultatas buvo lygus 47:47.

Ketvirtis prasidėjo apylyge kova, o pirmieji spurtą surengė aikštės šeimininkai. Keli „Skyliners“ tritaškiai padidino Vokietijos ekipos pranašumą iki aštuonių, tačiau „Rytas“ pasiduoti neketino. Eimanto Bendžiaus tolimas metimas skrodė tinklelį, o likus kelioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rezultatas buvo 57:60 varžovų naudai.

Tuomet dar sykį iniciatyvos ėmėsi E.Bendžius. Du jo tritaškiai keli sėkmingi varžovų žaidimo epizodai ir likus 23 sekundėms rezultatas buvo lygus 63:63. „Rytas“ prasižengė, T.Bell-Haynesas sumetė du baudos metimus ir vilniečiai turėjo 3,6 sekundės lemiamai atakai. Iš už užtvaros išlindęs Evaldas Kairys taikliu metimu turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau jis buvo netaiklus.

„Rytas“: E.Bendžius 14, M.Girdžiūnas 13, D.J.Seeley 9 (3 per. kam.), A.Butkevičius 8 (5 per. kam., 4 atk. kam., 2 rez. perd.).

„Skyliners“: T.Bell-Haynesas ir J.Clarkas po 14, Q.Robertsonas 12.