Vilniaus „Rytas“ patyrė apmaudžią nesėkmę namuose

2019 m. sausio 19 d., 19:50
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (14-5) ekipa patyrė apmaudžią nesėkmę „Betsafe-LKL“ čempionate savų žiūrovų akivaizdoje. Sostinės klubas 75:96 (21:32, 24:21, 19:21, 11:22) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ (11-8).

Simas Jasaitis rungtynes pradėjo pelnydamas 5 taškus iš eilės, o „Lietkabelis“ per kelias minutes sumetė 10 taškų (3:10). Paulius Valinskas pataikė iš toli ir „Rytui“ teko prašyti minutės pertraukėlės (5:13). „Rytas“ atsakė DJ Seeley ir Eimanto Bendžiaus tritaškiais, bet negalėjo sustabdyti savo buvusio krepšininko. S.Jasaitis vos per 4,5 minutes pelnė 10 taškų, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį, surinkdamas 14 naudingumo balų (11:20).

Donatas Tarolis blokavo į greitą ataką pabėgusio Chris Kramerio metimą, o netrukus įsūdė tritaškį (11:23). „Lietkabelis“ – viena blogiausiai tritaškius LKL metanti komanda, bet per pirmąsias 8 min. įsūdė penkis tolimus metimus. Po Vaido Kariniausko ir S.Jasaičio tritaškių – 16:29. „Rytas“ įsitraukė į snaiperių konkursą – Arnas Butkevičius ir Ch.Krameris taip pat pataikė iš toli, tačiau savąjį pridėjo ir „Lietkabelio“ legionierius Marko Čakarevičius. Po pirmojo kėlinio „Rytas“ atsilikinėjo 21:32, o abi komandos per ketvirtį sumetė 11 tritaškių („Rytas“ – 4/7, „Lietkabelis“ – 7/11).

Mindaugas Kupšas tapo galvos skausmu „Rytui“ antrojo kėlinio pradžioje, tačiau dukart iš eilės suklydęs Mindaugas Girdžiūnas atsigriebė dviem tritaškiais iš eilės (32:36). Vis dėlto „Lietkabeliui“ pavyko išlaikyti atotrūkį (36:44). „Ryto“ klaida leido svečiams suregzti greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs D.Tarolis pelnė du taškus su pražanga (38:47). DJ Seeley gavo bloką, o D.Tarolis dar du taškus pelnė „pick n'roll“ situacijoje (38:49). DJ Seeley pataikė iš toli, A.Butkevičius įspūdingai blokavo P.Valinsko metimą, o į greitą ataką skubėjusį „Rytą“ Jamaras Wilsonas sustabdė nesportine pražanga. Virtinė baudų metimų leido „Rytui“ sumažinti skirtumą (45:49), bet kėlinį užbaigė keturi iš eilės „Lietkabelio“ taškai (45:53).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje kantriai ilgas atakęs regzdavęs „Lietkabelis“ sėkmingai saugojo persvarą, o J.Wilsono tritaškis bei D.Tarolio metimas iš po krepšio ją padidino iki 11 taškų (53:64). D.Sirvydis pozicinės atakos metu sudrebino krepšį dėjimu, o netrukus jaunasis vilnietis atsidūrė kontraatakos smaigalyje. „Rytas“ sumažino deficitą (59:64).

„Rytui“ pavyko dar labiau priartėti (64:66), tačiau šeimininkų ambicijas atšaldė V.Kariniausko ir M.Čakarevičiaus tritaškiai (64:72). Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų (66:81). Per 6 minutes „Rytas“ surinko vos 2 taškus. J.Wilsonas pataikė dvitaškį ir „Ryto“ deficitas pasiekė 19 taškų (66:85). Grąžinti intrigos „Rytas“ nesugebėjo. Galutinis rezultatas 75:96.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15, D.J. Seeley 14, Deividas Sirvydis 11, Arnas Butkevičius 3 (5 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Simas Jasaitis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 14, Jamaras Wilsonas 13, Donatas Tarolis 10.