Vilniaus „Rytas“ paskutinėmis minutėmis pralaimėjo „Pieno žvaigždėms“

2021 m. balandžio 07 d., 21:05
Roko Lukoševičiaus nuotr.

„Betsafe-LKL“ čempionate nutraukta Vilniaus „Ryto“ (21/6) komandos įspūdinga 14-os pergalių seriją. Tai padaryti svečiuose sugebėjo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (11/16), kurios Po Jahennso Manigat baudos metimo 88:87 (21:24, 20:28, 26:18, 21:17) palaužė „Rytą“.

Pastarąjį sykį vilniečiai buvo pralaimėję dar gruodžio 12 dieną Panevėžyje. Giedriui Žibėnui tai yra pirmasis pralaimėjimas prie „Ryto“ vairo.

Rungtynes vilniečiai atidarė galingu spurtu 14:0 ir juodą atkarpą tik prabėgus 4 minutėms nutraukė Edgaras Želionis. Tai buvo sunkaus „Pieno žvaigždžių“ kelio pradžia. Svečiai skirtumą sparčiai mažino (21:24), po antrojo ketvirčio atsiliko kiek labiau (41:50), tačiau po ilgosios pertraukos vėl kilo kovon.

Karolis Giedraitis tolimu metimu skirtumą rėžė iki minimalaus (64:65), o į vilniečių atakas atsakė Arvydas Šikšnius. 3 taškai – tiek komandas skyrė prieš lemiamą ketvirtį (67:70) ir jau netrukus A.Šikšnius su Pauliumi Petrilevičiumi antrąsyk persvėrė rezultatą Pasvalio ekipos naudai – 75:74.

Arnas Butkevičius dėjo pastangas, kad „Rytas“ vėl pirmautų (81:79), tuo tarpu pasvališkių ataka baigėsi pražanga puolime, o treneris Gediminas Petrauskas neslėpė emocijų. K.Giedraitis vėl suteikė minimalų pranašumą „Pieno žvaigždėms“, E.Želionis jį didino (85:82), tačiau baudas pataikė M.Echodas. Liko minutė, A.Šikšnius smeigė labai svarbų metimą (87:84), bet A.Butkevičius lygino rezultatą – 87:87. J.Manigat, likus 2,5 sekundės, provokavo Andrew Goudelocko pražangą ir pataikęs vieną baudą išplėšė pergalę Pasvalio ekipai.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 19, Mindaugas Girdžiūnas 15 (5/9 trit., 8 rez. perd.), Martynas Echodas 14, Arnas Butkevičius 11 (10 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam.), Ivanas Buva 10.

„Pieno žvaigždės“: Karolis Giedraitis 19, Paulius Petrilevičius 18, Edgaras Želionis 15, Arvydas Šikšnius 13 (5 rez. perd., 6 kld.), Yannickas Franke 11.