Vilniaus „Rytas“ neatsilaikė prieš „Žalgirio“ puolimą

2019 m. gegužės 12 d., 19:38
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (26-10) krepšininkai neatsilaikė paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse. Kauno „Žalgirio“ (32-4) aikštėje žaidę sostinės krepšininkai neprilygo „Betsafe–LKL“ čempionams. Galutinis rezultatas  91:75 (21:17, 32:13, 18:25, 20:20).

Rungtynės prasidėjo dviem tritaškiais – po tolimą šūvį pataikė A. White’as ir D. Needhamas (3:3). Po pelnytų 2 taškų B. Daviesas pasižymėjo ir bloku, kurio dėka „Žalgiris“ išprovokavo A. Butkevičiaus nesportinę pražangą greitajame puolime. Papildomos atakos metu A. White‘as įdėjo su pražanga (9:3).

Tuomet sekė itin sėkminga „Ryto“ atkarpa – mobilesnį penketą atradęs D. Adomaitis inicijavo savo komandą spurtui. M. Girdžiūnas atliko tikslų slalumą, A. Butkevičius du kartus agresyviai bei rezultatyviai prasiveržė, o D. Needhamas smeigė dar vieną savo tritaškį (13:12).

Po taiklaus A. Milaknio tolimo šūvio, kamuolį puolime atkovojo M. Echodas bei pelnė du taškus (18:16). Kėlinys užsibaigė agresyviu žaidimu su nemažai pražangų. Jo galutinis rezultatas – 21:17.

Antrąjį ketvirtį pradėjo puikus D. Sirvydžio prasiveržimas ir perdavimas M. Echodui, po kurio aukštaūgis sudrebino varžovų krepšį. Kitoje aikštės pusėje A. Kavaliauskas atsakė dvitaškiu (23:19).

Atsiplėšti kauniečiams leido du N. Wolterso metimai aukšta trajektorija bei A. Kavaliausko taškai iš po krepšio – 29:20. Į dar vieną tikslų A. Butkevičiaus prasiveržimą Žalgiris atsakė L. Westermanno bei E. Ulanovo tritaškiais ir D. Thompsono puskabliu (37:22).

D. Needhamas sumetė baudos metimus, tačiau L. Westermannas pridėjo dar vieną tritaškį (40:24). E. Bendžiaus baudos metimas ir M. Girdžiūno dvitaškis greitajame puolime skirtumą kiek aptirpdė (42:27).

Nepaisant dar vieno M. Echodo galingo dėjimo, itin taikliai tritaškius pataikę žalgiriečiai į ilgąją pertrauką išėjo su solidžia persvara (53:30).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo A. Parakhouskio dvitaškiu bei dar vienu puikiai rungtyniaujančio A. Butkevičiaus prasiveržimu su pražanga (53:35). Dar du metimus iš po krepšio įridenęs A. Parakhouskis įsivėlė į įnirtingą mikro dvikovą su B. Daviesu, kuris realizavo dvi baudas ir puskablį (57:39).

Sėkmingais epizodais puolime apsikeitė M. Grigonis ir M. Girdžiūnas, o B. Daviesas įmetė su kontaktu (61:44). Ir toliau antroje pusėje puolime puikiai žaidę vilniečiai savo taškų kraitį papildė E. Bendžiaus tritaškiu (61:44). Aštrią „Ryto“ ataką užbaigęs M. Normantas privertė Š. Jasikevičių paprašyti minutės pertraukėlės (62:46).

Ryto atgimimą pratęsė R. Stipčevičiaus tritaškis bei M. Echodo baudų metimai (64:51), tačiau Žalgiris baudų metimais ir N. Wolterso bei B. Davieso dvitaškiais pelnė 7 taškus iš eilės (71:51).

Kėlinys užsibaigė A. Parakhouskio sėkminga atkarpa –  dvitaškiu bei 2 baudų metimais (71:55).

Lemiamo kėlinio pradžiai D. Adomaičio į vieną penketą įleisti M. Echodas bei A. Parakhouskis greitai išprovokavo kelias pražangas bei tapo rezultatyviausiais „Ryto“ žaidėjais (73:60).

Po to sekė sėkmingesnė kauniečių atkarpa – du N. Woltero reidai ir B. Davieso taškai su pražanga (80:60).

„Ryto“ puolimą vėl pagyvino D. Needhamo tritaškis bei dar du itin sėkmingą mačą žaidžiančio M. Echodo baudos metimai (81:65).

Persvarą vėl padidinę žalgiriečiai po savo krepšiu sulaukė aštuonioliktojo M. Echodo taško ir D. Needhamo tritaškio, bet kitoje pusėje atsakė sudėtingu E. Ulanovo dvitaškiu ir P. Jankūno tolimu metimu (89:70).

Rungtynės galiausiai baigėsi kiek sušvelnintu skirtumu – jas rezultatu 91:75 laimėjo Kauno „Žalgiris“.

„Rytas“: M. Echodas 18 (9 at. kam.), D. Needhamas 16 (3 rez. per.), A. Parakhouskis 12 (4 at. kam.).

„Žalgiris“: B. Davies 19, E. Ulanovas 14, N. Wolters 11.