Vilniaus „Rytas“ namuose pasitinka Klaipėdos „Neptūną“

2020 m. sausio 18 d., 12:35
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (12/6) šiandien namuose pradeda trečiąjį „Betsafe–LKL“ čempionato ratą ir stoja į dvikovą prieš Klaipėdos „Neptūną“ (10/8). Vilniečiai čempionato turnyro lentelėje yra treti, o „Neptūnas“ rikiuojasi laipteliu žemiau.

Klaipėdiečiai šiame sezone į sostinę atvyksta jau antrąjį kartą. Pirmą tarpusavio akistatą 85:75 laimėjo „Rytas“. Visgi Klaipėdoje „Neptūnas“ buvo stipresnis 91:84.

„Mūsų laukia principinė dvikova, su „Neptūnas“ esame kaimynai turnyrinėje lentelėje. Tikrai nepamiršome Klaipėdoje patirto pralaimėjimo ir galvojame tik apie revanšą“, – sako „Ryto“ vyriausiojo trenerio asistentas Mindaugas Brazys.

Rezultatyvių perdavimų lyderis

Klaipėdos komandos įžaidėjas Žygimantas Janavičius sėkmingai laiko klaipėdiečių žaidimo gijas savo rankose ir yra absoliutus šio LKL sezono rezultatyvių perdavimų lyderis. Per susitikimą Ž. Janavičius jų vidutiniškai atlieka po 6,6 ir antroje vietoje šioje klasifikacijoje esantį Utenos „Juventus“ gynėją Bryantą Crawfordą lenkia kiek daugiau nei dviem perdavimais. 

Klaipėdoje vykusioje dvikovoje su Vilniaus „Rytu“ Ž. Janavičius komandos draugams sėkmingai asistavo net 12 sykių. O savo asmeninį bei šio sezono „Betsafe–LKL“ rekordą jis pasiekė rungtynėse prieš Kėdainių „Nevėžį“, kuomet surinko 13 rezultatyvių perdavimų.  

„Žygimantas be jokios abejonės yra labai geras žaidėjas, puikiai pritapęs Klaipėdoje ir sėkmingai vadovaujantis ekipos žaidimui. Aišku, įspūdingą jo rezultatyvių perdavimų statistiką kažkiek lėmė ir Darrino Dorsey patirta trauma, po kurios Ž.Janavičius žaidė po 30 minučių per rungtynes. Dabar gi, į rikiuotę grįžus amerikiečiui, Žygimanto statistika gali kažkiek kristi. Tačiau jo įtaka komandos žaidimui – ne“, – įsitikinęs M. Brazys.  

Atkovoti kamuoliai

Pajūrio krepšininkams šiemet netikėtai silpnai sekasi kovoti dėl atšokusių kamuolių. „Neptūnas“ per rungtynes jų vidutiniškai sugriebia 33 ir pagal šį rodiklį lygoje lenkia tik Pasvalio „Pieno žvaigždės“.

„Gali būti, kad „Neptūnui“ tiesiog šiek tiek trūksta centimetrų. Simas Galdikas ir Andre Williamsonas nėra įspūdingo ūgio krepšininkai. Kita vertus, aš tikrai nesureikšminu šio fakto. Turime jį pamiršti ir iš visų jėgų kautis dėl kiekvieno kamuolio“, – teigia M. Brazys.  

Atkovotų kamuolių kategorijoje iš klaipėdiečių išsiskiria vienintelis Tadas Sedekerskis. Jaunasis puolėjas atkovoja po 6 atšokusius kamuolius per rungtynes ir patenka į geriausiai dėl kamuolių kovojančių LKL krepšininkų penketuką. 

Sunkios išvykos rungtynės

Klaipėdos „Neptūnas“ yra pralaimėjęs paskutines 4 išvykos rungtynes „Betsafe–LKL“ čempionate. 

Paskutinėse „Betsafe–LKL“ rungtynėse klaipėdiečiai patyrė sutriuškinimą Panevėžyje 64:102. Prieš tai, po įspūdingo Chauncey Collinso metimo paskutinėmis sekundėmis, buvo nusileista lygos autsaideriams „Sintek–Dzūkijai“. Taip taip pralaimėta Utenos „Juventus“ (76:80) bei Kauno „Žalgiriui“ (82:100).

„Aš manau, kad tam kažkiek įtakos turi ir Klaipėdos geografinė padėtis. Esu matęs skaičiavimus, jog pagal per sezoną iš rungtynes nuvažiuotus kilometrus „Neptūnas“ bene dvigubai lenkia visas kitas LKL komandas. Gali būti, kad tai kažkiek įtakoja jų rezultatus svečiuose“, – svarsto M. Brazys. 

Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ susitikimas šeštadienį prasidės 17 valandą. Rungtynės vyks „Jeep“ arenoje, o bilietus į šį mačą platina „Tiketa“.

rytasvilnius.lt

atgal