Vilniaus „Rytas“ namuose nusileido Klaipėdos „Neptūnui“

2018 m. lapkričio 03 d., 20:00
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (6-2) patyrė antrąją nesėkmę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniečiai  „Siemens” arenoje rezultatu 66:78 (16:19, 15:22, 12:18, 23:19) pralaimėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipai (8-1).

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo Dominique’as Sutton’as, o netrukus tolimą metimą pridėjo D.J Seeley. Sutton’as vėl blykstelėjo ir galingai dviem rankomis įkrovė kamuolį iš viršaus. Savo ruožtu rezultatyviomis atakomis atsakė ir klaipėdiečiai, kurie penktąją rungtynių minutę, po taiklių Gyčio Masiulo baudų išlygino rezultatą (8:8). Kėlinio pabaigoje vyko itin atkakli kova, ir nė viena komanda nesugebėjo įgyti apčiuopiamos persvaros, tačiau po pirmojo ketvirčio trapią persvarą turėjo svečiai iš uostamiesčio (16:19).

Antrojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ dar šiek tiek padidino persvarą, ir po Lauryno Bieliausko taiklaus tolimo metimo, sostinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po pasitarimo Bieliauskas vėl pataikė iš toli, dar vieną tritaškį pridėjo Kyle‘as Weaver‘is ir sužaidus tris minutes antrajame ketvirtyje dviženkliu skirtumu pirmavo svečiai (18:28). Kėlinio eigoje „Neptūnas“ išlaikė stabilų žaidimą ir po dvidešimties minučių grynojo žaidimo laiko pirmavo (31:41).

„Turime sumažinti klaidų skaičių, užkirsti kelią greitoms varžovų atakoms ir tai padarę sugrįžti į rungtynes.“ – po pirmosios rungtynių dalies savo komentarą išsakė „Ryto“ puolėjas D.Sutton‘as.

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiams dvi su puse minutės niekaip nepavyko pelnyti taškų, tačiau badą taikliu tritaškiu nutraukė Eimantas Bendžius, o netrukus iš po krepšio pasižymėjo ir Arnas Butkevičius. „Rytas“ sumažino deficitą iki septynių taškų (36:43). Ilgainiui svečiai iš uostamiesčio surengė spurtą (7:0) ir vėl padidino persvarą iki dviženklės (36:50). Kėlinio pabaigoje, po taiklaus Lorenzo Williamso tritaškio „Neptūnas“ padidino pranašumą iki rekordinio – 19 taškų, tačiau ketvirtį tolimu metimu užbaigė Sirvydis (43:59).

Ketvirtojo kėlinio viduryje vilniečiai prabudo – Seeley ir Sutton’o vedami sostinės krepšininkai sumažino skirtumą iki 11 taškų (56:67). Tai privertė Kazį Maksvytį paprašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo pasižymėjo Girdžiūnas, o netrukus kamuolį perėmė ir krepšį dėjimu sudrebino Butkevičius, „Rytas“ dar labiau priartėjo (60:69). Tačiau klaipėdiečiai aikštės šeimininkų arčiau neprisileido ir iškovojo aštuntąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate (66:78).

„Pirmoji pusė labai nenusisekusi, padaryta daug klaidų, blogų sprendimų, suteikėme jiems galimybių pelnyti lengvus taškus, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.  – „Neptūnas” yra patyrusi komanda ir tai, ką susikūrė pirmoje rungtynių pusėje, jie sugebėjo išlaikyti iki pat susitikimo pabaigos.“

„Rytas”: D.Sutton 23, D.Seeley 12, E.Bendžius 9.

„Neptūnas”: J.Grant 25, L.Williams 10, O.Olisevičius 9.