Vilniaus „Rytas“ namuose iškovojo trečiąją pergalę Europos taurėje

2019 m. lapkričio 13 d., 20:55
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Pirmuosius vilniečių taškus galingu dėjimu sudrebindamas krepšį pelnė Martynas Echodas. Po taiklių Pako Cruzo baudos metimų „Ryto“ ekipa pirmavo 12:8. Įpusėjus kėliniui Limožo ekipa jau buvo išnaudojusi savo pražangų limitą, vilniečiai buvo prasižengę tik kartą.

Pelnydamas savo devintąjį tašką Pako Cruzas padidino „Ryto“ pranašumą iki septynių taškų – 17:10. Kėlinio pabaigoje išprovokavęs varžovų pražangą Evaldas Kairys pataikė vieną baudos metimą. Rezultatas po pirmojo kėlinio 21:13.

Antrojo kėlinio pradžioje pirmąjį savo tritaškį pataikė Mindaugas Girdžiūnas. Dar vieną tolimą metimą pataikęs Eimantas Bendžius padidino savo komandos persvarą iki dviženklės – 27:17. Arną Butkevičių pakeitęs Deividas Sirvydis pataikė du tritaškius iš eilės ir „Ryto“ ekipa įgijo rekordinę keturiolikos taškų persvarą – 37:23.

Kamuolį puolime atkovoję vilniečiai kėlinį užbaigė taikliu metimu iš po krepšio ir į pertrauka žengė turėdami dešimties taškų pranašumą – 46:36. Pirmoje rungtynių pusėje rezultatyvumu išsiskyrė Pako Cruzas pelnęs 14 taškų.

Pirmuosius „Ryto“ taškus antroje rungtynių pusėje taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pelnė Cameronas Bairstow. Pataisydamas netaiklų komandos draugo metimą Martynas Echodas sugrąžino savo komandai dviženklę persvarą – 51:40. Reaguodamas į varžovų spurtą Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios varžovų pražangą metimo metu išprovokavo Tu Holloway.

Nesportinę varžovų pražangą išprovokavęs Dovis Bičkauskis prametė abu baudų metimus, tačiau iš toli taikliai atakavęs Eimantas Bendžius padvigubino s savo komandos pranašumą – 56:51. Kėlinio pabaigoje antrąjį savo tritaškį pataikė Arnas Butkevičius. Rezultatas po trečiojo ketvirčio 66:60.

Ketvirtajame ketvirtyje puikiai po krepšiu atsilaisvinęs Arnas Butkevičius pelnė savo devintąjį tašką. Įpusėjus kėliniui „Siemens“ arena įaudrino Pako Cruzas pataikydamas tritaškį su pražanga. Sekančioje atakoje Cameronas Bairstow pataikė dar vieną tolimą metimą.

Spurtavę 11-3 vilniečiai privertė Limožo ekipos trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Atkakliai kovoję Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šventė pergalę – 92:78.

„Rytas“: Pako Cruzas 22 (10/11 baudos), Martynas Echodas ir Arnas Butkevičius po 11, Cameronas Bairstow 10.