Vilniaus „Rytas“ „Kidy Tour“ KMT turnyrą pradėjo nelengva pergale prieš „Juventus“

2019 m. sausio 25 d., 21:30
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ iškovojo nelengvą pergalę „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro starte. Sostinės komanda namuose po atkaklios kovos 87:85 (22:24, 20:17, 14:21, 31:23) nugalėjo Utenos „Juventus“.

Rungtynės prasidėjo itin atkakliai, o iš pradžių į priekį išsiveržė svečiai iš Utenos (2:9). Tiesa, 13 taškų per pirmąjį kėlinį pelniusių D.J. Seeley bei Eimanto Bendžiaus vedami vilniečiai sugebėjo rezultatą netrukus persverti, bet po pirmųjų 10 minučių „Rytas“ atsiliko 22:24.

Antrame kėlinuke vilniečiai po krepšiu sėkmingai ieškojo Artsiomo Parakhouskio, kuris pelnė 8 taškus ir išvedė „Rytą“ į priekį 38:34. Antroji kėlinio pusė buvo itin nerezultatyvi, o šeimininkai į didžiąją pertrauką keliavo būdami priekyje 42:41.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo „Juventus“ nesportine pražanga bei vilniečių spurtu 11:1, tačiau įpusėjus kėliniui „Rytas“ turėjo tik penkių taškų pranašumą (53:48). Sostinės komanda sunkiai rinko taškus puolime ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 56:62.

„Ryto“ deficitas prasidėjus ketvirtam kėliniui išaugo iki dviženklio, tačiau tuomet jį sumažino įžaidėjai Chrisas Krameris bei Rokas Stipčevičius (68:70). Įpusėjus kėliniui iš aikštės gavęs dvi technines pražangas buvo išvarytas „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas, o to dėka vilniečiai sumažino skirtumą iki minimumo (71:72) ir netrukus jį persvėrė.

Aikštėje ir toliau vyko atkakli kova, o likus minutei rezultatas švieslentėje buvo lygus (84:84). Lemiamą mačo metimą pataikė kroatas R.Stipčevičius, kurio tolimas metimas leido įgyti trijų taškų persvarą (87:84), kurios varžovai panaikinti nesugebėjo.

„Rytas“: E.Bendžius 22 (6 atk. kam.), R.Stipčevičius 16, A.Parakhouskis ir D.J.Seeley 13, Ch.Krameris 9.

„Juventus“: K.Guščikas 13, G.Radzevičius 12.

Atsakomąsias „Kidy Tour“ KMT rungtynes vilniečiai Utenoje žais vasario 12 dieną.