Vilniaus „Rytas“ Europos taurėje startavo pergale prieš „Unicaja“

2018 m. spalio 02 d., 21:30

Vilniaus „Rytas“ savų sirgalių akivaizdoje pergale pradėjo Europos taurės sezoną. Vilniečiai „Siemens“ arenoje 80:72 (20:13, 14:23, 20:19, 26:17) įveikė Malagos „Unicaja“.

Vilniečiai Europos taurės sezoną pradėjo sėkminga atkarpa 9:0, tačiau tuomet varžovai paprašė minutės pertraukėlės, o sugrįžę į aikštę rezultatą išlygino (11:11). Tiesa, geriau ketvirtį pabaigę vilniečiai po pirmųjų dešimt minučių pirmavo 20:13.

„Rytas“ su didele energija pradėjo ir antrąjį kėlinį, kurio pradžioje dar sykį surengė spurtą (8:2), o galingas Dominique‘o Suttono dėjimas padidino persvarą iki 13 taškų (28:15). Vilniečiams iki kėlinio pabaigos persvaros išlaikyti nepavyko, nes „Unicaja“ išsiveržė į priekį ir į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudama dviem taškais.

Po didžiosios pertraukos Ispanijos klubas padidino savo persvarą iki septynių, tačiau du tritaškius pataikęs Eimantas Bendžius neleido „Unicaja“ atitrūkti. Galingas komandos kapitono Chriso Kramerio dėjimas trečiajame kėlinyje perlaužė mačo eigą, o sėkmingai ketvirtą kėlinį sužaidęs „Rytas“ iškovojo pergalę.

„Tai puiki pergalė prieš stiprią „Unicaja“ komandą, – spaudos konferencijoje po mačo džiaugėsi vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Žaidėjų koncentracija rungtynių metu buvo aukščiausio lygio, o sirgaliai mums padėjo svarbiausiomis rungtynių akimirkomis. Ačiū jiems. Tai pergalė mums visiems.“

„Rytas“: E.Bendžius 18, E.Kairys 15 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), D.Suttonas ir D.J.Seeley po 12, M.Echodas 8, M.Girdžiūnas 7.

„Unicaja“: M.Lessortas 16, B.Robertsas 13.

Kitas rungtynes Vilniaus „Rytas“ žais sekmadienį „Siemens“ arenoje su Kauno „Žalgiriu“, o Europos taurės pirmenybes tęs kitą savaitę svečiuose su UNICS.