Vilniaus „Rytas“ baigė savo pasirodymą Citadele KMT

2021 m. sausio 16 d., 19:00
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Utenos „Juventus“ komanda – pirmoji šių metų Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvė. Žydrūno Urbono kariauna dviejų rungtynių serijoje patiesė Vilniaus „Ryto“ ekipą. „Juventus“ laimėjo abi ketvirtfinalio etapo dvikovas. Atsakomąjį mačą Vilniuje uteniškiai laimėjo 105:78 (26:23, 28:13, 23:28, 28:14).

Tai buvo jau penktas kartas iš eilės, kai Citadele KMT ketvirtfinalyje susitinka „Ryto“ ir „Juventus“ komandos. Iki šiol į finalo ketvertą Utenos ekipa buvo patekusi tik kartą.

Šeštadienį Vilniuje vykusi dvikova buvo vyko pagal tikrai intriguojantį scenarijų. Slogiai rungtynes pradėjęs „Rytas“ jau po kelių minučių turėjo 13 taškų deficitą (19:6), tačiau galingu spurtu antrojo kėlinio pradžioje spėjo išlyginti (26:26) ir persverti (26:28) rezultatą.

Kai jau atrodė, kad „Rytas“ gali „perlaužti“ rungtynių eigą sau tinkama linkme, puikų žaidimą pademonstravo „Juventus“ snaiperiai. Martynas Gecevičiaus ir Igno Vaitkaus tolimi metimai leido dar kartą įsibėgėti visai Ž. Urbono kariaunai, kuri iki ilgosios pertraukos sukaupė jau solidų 18 taškų pranašumą (54:36). Bendrai antrąjį kėlinį „Rytas“ pralaimėjo 15 taškų skirtumu ir prieš antrą rungtynių pusę stipriai susikomplikavo savo galimybes pakovoti dėl pergalės.

Trečiajame kėlinyje komandas jau skyrė ir dvidešimt taškų (59:39). Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Donaldo Kairio paprašytos minutės pertraukėlės vilniečiai priartėjo iki devynių taškų (77:68), tačiau likusi rungtynių dalis visiškai priklausė Utenos ekipai. Likus 4 minutėms uteniškiai vėl įgavo 20 taškų pranašumą (90:70) ir klausimų dėl dvikovos nugalėtojo bei didesnės intrigos „Jeep“ arenoje nebeliko.

LKL.lt

atgal