Vilniaus „Rytas“ antrąjį „Betsafe-LKL“ ratą baigė pergale Šiauliuose

2019 m. sausio 12 d., 19:20
J.Elinsko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (14-4) nelengva pergale baigė antrąjį „Betsafe-LKL“ čempionato ratą. Artsiomo Parachouskio vedamas sostinės klubas 82:75 (24:22, 19:20, 21:16, 18:17) įveikė Šiaulių „Šiaulius“.

Vilniečių starto penkete rungtynes pradėjo komandos kapitonas Chrisas Krameris, kuris per pirmąsias dvi minutes atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o sėkmingai startavęs „Rytas“ išsiveržė į priekį (14:4). Po devynis taškus pirmame kėlinuke „Rytui“ pelnė A.Parachouskis ir R.Stipčevičius ir tai leido svečiams ketvirtį laimėti 24:20.

Antrame kėlinuke vyko atkakli abiejų komandų kova, o tų pačių dviejų žaidėjų vedamas „Rytas“ į didžiąją pertrauktą keliavo pirmaudamas vos vienu tašku (43:42). 25 taškus vilniečiams buvo surinkę A.Parachouskis ir R.Stipčevičius, 6 buvo pelnęs E.Bendžius.

„Mums reikia laikytis rungtynių plano, neleisti varžovams susikurti papildomų progų ir vengti klaidų“, – prieš trečiąjį kėlinį kalbėjo 12 taškų pelnęs kroatas.

Iki trečiojo kėlinio likus keturioms minutėms „Rytas“ pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą, tačiau po kelių minučių jis ištirpo iki keturių (58:54). Tarp komandų ir toliau vyko atkakli kova, o dviženklį pranašumą vilniečiai susigrąžino įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui. Galingi Parachouskio ir Suttono dėjimai leido svečiams išsiveržti į priekį 70:60.

Tuomet Šiaulių ekipa du kartus sumažino skirtumą iki keturių, tačiau kitoje aikštės pusėje dviem tritaškiais atsakė D.Sirvydis (76:69). Likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Rytas“ pirmavo tik trim taškais (76:73) ir tuomet du baudų metimus išprovokavęs pražangą pataikė Ch.Krameris. Varžovai atsakė dvitaškiu ir tuomet dar du taškus pelnė pagrindinis vilniečių įžaidėjas. To užteko užtvirtinti sostinės klubo pergalei išvykoje.

Po traumos į aikštę sugrįžęs Ch.Krameris šiame mače pelnė 10 taškų, pataikė 4 metimusi iš 7, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius.

„Antroje pusėje mums padėjo agresyvesnė gynyba. Pirmoje buvome kiek prisnūdę. Žinojome, kad tai gerų metikų komanda“, – po mačo kalbėjo D.Adomaitis.

„Tai buvo nelengvos rungtynės. Žinojome, kad jie namuose žaidžia gerai, o mes buvome kiek pavargę po kelionės į Monaką. Svarbiausia, kad laimėjome. Galvojome apie kiekvienas rungtynes atskirai, žingsnis po žingsnio tobulėjame ir geriname savo žaidimą.“

„Rytas“: A.Parachouskis 20 (11 atk. kam.), R.Stipčevičius 18, D.Sirvydis ir Ch.Krameris po 10, E.Bendžius 8.

„Šiauliai“: E.Šaulys 17, I.Vaitkus 15.