Vilniaus ekipa kovojo, tačiau „Betsafe–LKL“ finale nusileido „Žalgiriui“ (VIDEO)

2018 m. birželio 18 d., 20:50
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa parodė kovingumą, tačiau „Betsafe–LKL“ finalo serijoje 1:4 buvo priversta pripažinti Kauno „Žalgirio“ komandos pranašumą. Pirmadienį vilniečiai išvykoje Šarūno Jasikevičiaus treniruojamam klubui nusileido 70:80 (20:18, 19:18, 17:22, 14:22).

Rungtynės prasidėjo rezultatyviomis šeimininkų atakomis, bet svečiai neliko skolingi. Po T.Petersono tritaškio rezultatas sušvelnėjo iki taško (7:8). Nors „Lietuvos rytui“ nesisekė sulaikyti varžovų puolėjo B.Davieso, tačiau Rimo Kurtinaičio auklėtiniai vis tiek sugebėjo išsiveržti į priekį. Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 20:18.

Kauno komanda toliau įveikdavo sostinės komandos gynybą ir susikrovė 5 taškų pranašumą. Tritaškį smeigęs Ch.Krameris ir aktyviai rungtyniavęs L.Mavrokefalidis neleido varžovams pernelyg atsiplėšti. Aikštėje pasirodęs J.Baronas pataikė tritaškį ir į priekį išvedė „Lietuvos rytą“ (34:33). Prieš ilgąją pertrauką svečiai pirmavo 39:36.

Į aikštę sugrįžę vilniečiai toliau žaidė užtikrintai ir neleido „Žalgiriui“ įsibėgėti. M.Echodas pasižymėjo taškais, bet ketvirčio pabaigoje Kauno komanda sugebėjo susigrąžinti minimalią persvarą. Prieš lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ atsiliko 56:58.

B.Madgenas nustebino varžovą, pataikęs sudėtingą tritaškį (64:65), netrukus australas pasižymėjo ir dvitaškiu. Vis dėlto rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie laimėjo atkarpą 2:12 ir „Lietuvos rytas“ buvo priverstas kapituliuoti.

„Noriu pasveikinti žalgiriečius su tikrai puikia pergale. Jie pelnytai laimėjo, nes varžovai buvo geresnė komanda, kauniečiai tai įrodė viso sezono metu žaisdami ir Eurolygoje.

Šiandien kovėmės, esu dėkingas savo vyrams už energiją, norą. Meistriškumo skirtumas ypatingai pasijaučia rungtynių gale, kai reikia laimėti. Aš manau, mes buvome subūrę gerą kolektyvą, pakankamai stiprų konkuruoti su „Žalgiriu“. Manau, jog serija pavyko ir mums, nors antroji vieta manęs netenkina, ir „Žalgiriui“.

Žiūrovams buvo įdomu, lankomumas buvo geras, visi patenkinti“, – po rungtynių sakė Vilniaus klubo treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 20, M.Echodas 9, T.Petersonas, R.Giedraitis ir Ch.Krameris (10 rez. perd.) po 8.

„Žalgiris“: B.Daviesas 29, B.Udrihas ir K.Pangosas po 10.