Turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje nusileista „Neptūnui“

2019 m. balandžio 10 d., 21:09
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (22-7) pergalių serija „Betsafe-LKL“ čempionate nutrūko uostamiestyje. Sostinės krepšininkai 74:89 (15:27, 21:20, 17:16, 21:26) išvykoje nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (22-7).

Pačioje mačo Klaipėdoje pradžioje aktyviai rungtyniavę šeimininkai surengė spurtą. Po L. Williamso ir D. Gailiaus tritaškių, o vėliau ir pastarojo dėjimo sostinės komanda jau turėjo 8 taškų deficitą.

Įspūdingai rungtynes pradėjo „Neptūno“ puolėjas D. Gailius, kuris per 4 žaidimo minutes sugebėjo pelnyti 11 taškų. Pirmame ketvirtyje klaipėdiečiai pavydėtinu taiklumu „šaudė“ iš toli ir pataikė net 5 tritaškius, tuo tarpu vilniečiai į tai atsakė vienu tolimu metimu.

Tikslūs tolimi metimai kėlė rimtų problemų Dainiaus Adomaičio auklėtiniams, kurie po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 15:27.

Antrąjį ketvirtį dar viena gera atkarpa pradėjo klaipėdiečiai, kurie surengė tris rezultatyvius reidus po sostinės ekipos krepšiniu ir pelnė 6 taškus be atsako. Po nesėkmingos atkarpos „Ryto“ krepšininkai kiek atgijo, laimėjo atkarpą 10:2 ir sumažino atsilikimą iki dešimties (25:35).

Šiek tiek sumažinus atotrūkį, klaipėdiečiai dar kartą spurtavo ir įgijo 16 taškų pranašumą, tačiau keliomis sėkmingomis atakomis kėlinio pabaigoje sostinės ekipa „aptirpdė“ deficitą ir po rezultatyvaus Dereko Needhamo prasiveržimo paskutinėmis sekundėmis atsilikinėjo 36:47.

Trečiojo kėlinio viduryje „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis buvo nubaustas technine pražanga ir po tikslaus Roko Stipčevičiaus baudos metimo vilniečių deficitas buvo vienženklis – 45:54. Tačiau neilgai trukus Klaipėdos ekipa vėl atstatė dviženklę savo persvarą ir po O. Olisevičiaus tolimo „šūvio“ Vilniaus ekipa atsilikinėjo – 47:62.

Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau užbaigė svečiai ir prieš lemiamą rungtynių kėlinį rezultatas buvo 53:63 klaipėdiečių naudai.

Paskutiniame ketvirtyje vilniečiai dar mėgino gelbėtis. Vienu metu „Neptūnas“ pirmavo 74:57, tačiau penkis taškus iš eilės pelnė Arnas Butkevičius ir uostamiesčio ekipos persvara kiek sumažėjo. Tačiau dar labiau priartėti prie nutolusio „Neptūno“ nepavyko. Turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje „Rytas“ nusileido varžovams rezultatu 74:89.

„Rytas“: D. Needham 23, E. Bendžius 14 (5 atk. kam.), A. Butkevičius 12 (9 atk. kam.), A. Parakhouski 9 (7 atk. kam.).

„Neptūnas“: D. Gailius 22 (6 atk. kam.), O. Olisevičius 18 (8 atk. kam.), G. Masiulis 15, L. Williams 12.