Trečia Vilniaus „Ryto“ išvyka į Uteną

2020 m. vasario 29 d., 11:20
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (15/7) po trijų savaičių pertraukos grįžta į „Betsafe–LKL“ kovas. Trečioje turnyro lentelės vietoje esantys vilniečiai šiandien keliauja į Uteną, kur susikaus su vietos „Juventus“ (13/9) ekipa. Utenos krepšininkai šiuo metu čempionate yra penkti. 

Komandoms tai bus jau penktoji akistata šį sezoną. Utenos „Juventus“ du kartus sugebėjo apginti savo tvirtovę nuo vilniečių antpuolių. Sostinėje tą patį padarė ir „Ryto“ krepšininkai. Didelės intrigos nebuvo tik pirmoje Vilniuje vykusiame ekipų akistatoje šį sezoną. Tuomet Vilniaus komanda sutriuškino svečius iš Utenos 86:65. Gi Utenoje vykusių susitikimų baigtis sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, o šeimininkai iškovojo pergales 4 ir 2 taškų skirtumais. 

Dviejų taškų zonos komanda

Uteniškiai yra viena iš labiausiai dvitaškiais metimais besiremiančių ekipų „Betsafe–LKL“ čempionate. Beveik po 40 kartų iš dviejų taškų zonos per rungtynes atakuojantys „Juventus“ krepšininkai realizuoja daugiau nei 50 proc. šių metimų (vidutiniškai 21,6 metimo per rungtynes). 

Iš arčiau krepšio esančių distancijų Utenos ekipoje daugiausiai kartų atakuoja centras Julius Jucikas bei gynėjas Bryantas Crawfordas. Aukštaūgis per rungtynes vidutiniškai atlieka 7 dvitaškius metimus (3,9 taiklūs), o amerikietis atakų organizatorius – 6,4 (3,5 taiklūs metimai). 

Savo krepšio gynyba 

„Juventus“ ir  „Rytas“ yra daugiausiai varžovų metimų blokuojančios ekipos lygoje. Komandų krepšininkai savo priešininkus išrašo po 2,73 bloko per rungtynes. Kaip ir galima tikėtis, gynyboje tvirčiausiai stovi Utenos aukštaūgiai J. Jucikas ir Žygimantas Skučas. Pirmasis iš jų per rungtynes blokuoja po 0,8 varžovo metimo, o antrasis tai daro po 0,7 karto.  

Komandos varikliukas 

Šiame sezono etape tikrai solidų žaidimą demonstruoja Utenos amerikietis B. Crawfordas. Per paskutinius 4 mačus LKL 190 cm ūgio gynėjas vidutiniškai pelno po 18,7 taško, atiduoda po 4,5 rezultatyvaus perdavimo bei renka 20 naudingumo balų.

Utenos atakų organizatorius yra nei kiek ne prastesnis ir gynyboje. Po 1,6 kamuolio perimantis B. Crawfordas pagal šį rodiklį yra trečias visoje lygoje.

Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ dvikova prasidės 17.00 valandą. Rungtynės bus transliuojamos BTV kanale  ir LKL.lt puslapyje. 

rytasvilnius.lt

atgal