Sostinės krepšininkai nusileido Kauno „Žalgiriui“

2018 m. gruodžio 09 d., 20:09
R.Vyšniausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe – LKL“) mače Vilniaus „Rytas“ (9-4) 86:95 (14:22, 24:19, 16:30, 32:24) pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ (12-1).

Rungtynės prasidėjo kovingu ir apylygiu abiejų komandų žaidimu. Aštuntąją mačo minutę „Rytas“ po triuškinančio Dominique'o  Sutton'o dėjimo  pirmavo (13:11). Tada Derrickas Waltonas pataikė tritaškį, keturis taškus iš eilės įmetė Leo Westermannas, šeimininkai galiausiai laimėjo atkarpą 11:1 ir antrojo kėlinio pradžioje buvo priekyje (14:24). Po to „Žalgiris“ sustojo ir Eimanto Bendžiaus tritaškis mažino skirtumą iki vieno taško (32:33). Kitoje atakoje tritaškiu atsakė Artūras Milaknis ir šeimininkai prieš ilgąją pertrauką išlaikė nedidelę persvarą (38:41).

„Žalgiris“ trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa (7:0) ir po Edgaro Ulanovo dvitaškio atstatė dviženklę persvarą  (38:48). Šeimininkai po to varžovams iki vienženklio skirtumo priartėti neleido, o po trijų kėlinių jie pirmavo (54:71).

Ketvirtojo kėlinio viduryje žalgiriečiai spurtavo 6:0, ir toliau didino savo pranašumą (62:82). Tačiau sostinės krepšininkai rankų nenuleido, kuris po Roko Stipčevičiaus penkių taškų ir Eimanto Bendžiaus tritaškio priartėjo (76:86). Netrukus dar vienas E.Bendžiaus tolimas metimas sumažino skirtumą iki aštuonių taškų, bet tuoj pat B.Daviesas atstatė dviženklę persvarą ir šeimininkai pergalės iš rankų nepaleido (86:95).

„Į rungtynes įėjome su gera energija, tačiau rungtynių eigoje koją pakišo nuovargis. Tada pradėjome klysti, priiminėti blogus sprendimus, kuo „Žalgiris“ ir puikiai pasinaudojo“, – spaudos konferencijoje po rungtynių savo mintis išsakė vyriausiasis vilniečių treneris Dainius Adomaitis.

„Rytas“: D.Sutton 25 (11/15 met.), E.Bendžius 20, D.J.Seeley 14, Rokas Stipčevičius 11, Mindaugas Girdžiūnas 5.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 15, M.Grigonis ir B.Daviesas po 14, A.Milaknis 11.