Sostinėje liepsnojęs „Rytas“ iškovojo pirmąją pergalę Čempionų lygoje

2022 m. lapkričio 01 d., 22:15

Tai, kas antradienio vakarą darėsi „Jeep“ arenoje buvo sunkiai paaiškinama. Užsidegęs Vilniaus „Rytas“ (1-2) namų tvirtovėje 89:64 (25:15, 27:11, 22:25, 15:13) parbloškė iki tol be pralaimėjimų žengusią Atėnų „Peristeri“ (2-1).

Sostinės ekipos strategas Giedrius Žibėnas rungtynes pradėjo mažu penketu: Elvaru Fridrikssonu, Marcusu Fosteriu, Margiriu Normantu, Gyčiu Masiuliu ir Jarvisu Williamsu.

Sėkmingai ir su didžiule energija, kaip ir Izraelyje, rungtynes pradėję vilniečiai uždavė gerą toną pačioje mačo pradžioje.

J. Williamsas dėjimu pakėlė ant kojų visą areną ir nuo to momento dviženkliu tapęs skirtumas dar augo iki 16 taškų (24:8).

Po pirmųjų 10 žaidimo minučių „Rytas“ priekyje išlaikydamas dviženklę persvarą – 25:15.

Kokia atmosfera, kokie epizodai – antrasis kėlinys buvo tiesiog neįtikėtinas. Dėjimais nenustojęs vilniečių džiuginti „Rytas“ po dviejų kėlinių pirmavo dvigubai – 52:26.

Po ilgosios pertraukos įspūdingai atkovotus kamuolius ir toliau graibstęs „Rytas“ vienu metu turėjo net 29 taškų persvarą. Emocingai sėkmingus epizodus palydėję sostinės ekipos krepšininkai degė nuo emocijų.

Teisingu ritmu žygiavę vilniečiai antroje pusėje išlaikė turėtą energiją ir šventė pirmąją pergalę Čempionų lygoje – 89:64.

Sužverėjęs M. Fosteris aikštelėje darė praktiškai ką norėjo. Gynėjas surinko 24 taškus (8/13 dvit.), 10 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvius perdavimus ir 30 naudingumo balų.

Šioje akistatoje vilniečiai iš toli reazliavo 50 proc. metimų (9/18) ir užtikrintai laimėjo kovą po lenta (52 prieš 30 atkovotų kamuolių).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 24 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Elvaras Fridrikssonas 18 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Margiris Normantas (5/7 trit.) ir Martynas Echodas – po 15.

„Peristeri“: Sylvainas Francisco 17, Dimitris Moraitis 13, Aleksa Radanovas 9.