Savų fanų akivaizdoje „Rytas“ emocingai namuose nukovė „Bešiktaš“

2021 m. lapkričio 17 d., 21:45
basketballcl nuotr.

Nuo pat pirmų minučių užsikūręs Vilniaus „Rytas“ (2-2) pasiekė antrąją pergalę FIBA Čempionų lygoje. Namų tvitovėje vilniečiai įveikė Stambulo „Bešiktaš“ (2-2)

12:0 atkarpa mačą pradėjusi sostinės ekipa iškart ėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau antroji kėlinio pusė buvo sėkmingesnė varžovams. Pasibaigus pirmajam ketvirčiui „Bešiktaš“ sugebėjo sumažinti savo atsilikimą ir „Rytas“ išsaugojo 6 taškų pranašumą – 20:14.

Apsukų nemažinę varžovai likus kiek mažiau nei 7 antrojo kėlinio minutėms persverė rezultatą 22:23. Isaiah Whiteheadas prieš Marigrį Normantą prasižengė nesportine pražanga ir po taiklių gynėjo baudos metimų vilniečiai turėjo 3 taškų persvarą (28:25).

Iniciatyvos ėmęsis Gytis Radzevičius pelnė 4 taškus iš eilės ir sostinės komanda padidino savo pranašumą iki 8 taškų (36:28) likus 2 min. 21 sek. iki pirmosios pusės pabaigos. Po dviejų ketvirčių „Rytas“ vis dar priekyje – 41:36.

Pirmoje pusėje dominavęs Ivanas Buva per du kėlinius pelnė 16 taškų. Taip pat vilniečiai realizavo visas 13 baudų.

Užtikrintai trečiajame ketvirtyje ir toliau žaidęs I.Buva terorizavo oponentų baudos aikštelę ir praėjus kiek daugiau nei 7 minutėms „Rytas“ susikrovė 16 taškų pranašumą (61:45). Po trijų kėlinių „Rytas“ jau turėjo dviženklę persvarą – 63:51.

Po taiklaus Speedy Smitho tritaškio „Rytas“ neleido varžovams priartėti (72:64), o likus mažiau nei minutei gynėjas smeigė taiklų metimą iš vidutinio nuotoliu ir sugrąžino vilniečiams dviženklį pranašumą (77:66).

Emocingai rungtynių pabaigoje sureagavęs „Bešiktaš“ vyr.treneris buvo išvarytas iš aikštės ir „Rytas“ pasiekė užtikrintą pergalę 82:69.

„Rytas“: Ivanas Buva 27, Margiris Normantas 15, Gytis Radzevičius 11 (11 atk. kam.), Speedy Smithas ir Maurice'as Ndouras – po 10.

„Bešiktaš“: Rondae Hollisas-Jeffersonas 26 (12/17 dvit.), Jordanas Bone'as 13, Isaiah Whiteheadas 11.