Savojo šanso laukiantis Aistis Pilauskas: „Visuomet esu pasiruošęs“

2018 m. spalio 19 d., 15:59
A.Pliadžio nuotr.

Į Vilniaus „Ryto“ pagrindinės komandos sudėtį šį sezoną pateko dvidešimtmetis Aistis Pilauskas, kuris praėjusiais metais rungtyniavo „Perlo“ ekipoje, o šį sezoną vis dar laukia savojo šanso. 20-metis įžaidėjas papasakojo apie sunkų darbą treniruotėse, gerą sportinę formą bei itin vertingas komandos kapitono pamokas.

Vasarą Lietuvos dvidešimtmečių rinktinei padėjęs A.Pilauskas vis dar pratinasi prie „Betsafe-LKL“ rungtynių greičio bei didesnių fizinių iššūkių, ant parketo kol kas pasirodo retai, tačiau sunkiai dirba, jog gavęs savąjį šansą sugebėtų juo tinkamai pasinaudoti.

„Labai daug ir sunkiai individualiai dirbu bei visuomet esu pasiruošęs, – teigė krepšininkas. – Beprotiškai norisi žaisti, bet manau, kad taip būna visiems jauniems žaidėjams. Visi praeina šį etapą ir tie, kurie išlieka stiprūs psichologiškai užsikabina ir turi sėkmingas karjeras aukščiausiame lygyje.“

A.Pilauskas atskleidė, kad jauni žaidėjai sulaukę savojo šanso dažnai nuo per didelio noro „perdega“, tačiau turėjo patarimą, kaip to išvengti.

„Jauni žaidėjai turi tiek energijos, kad aikštėje dažniausiai nori padaryti viską. Tiesa, beveik visiems gaunasi atvirkščiai, todėl siūlau klausyti trenerio nurodymų ir būtinai atkreipti dėmesį į detales. Jas įgyvendinus treneris pamatys, kad klausote bei suprantate ir tokiu būdu galbūt jau artimiausioje ateityje gausite savąjį šansą aikštėje.“

Treniruotėse 20-mečiui įžaidėjui dažnai tenka itin rimtas varžovas – už geriausią gynybą praėjusių metų „Betsafe-LKL“ čempionate apdovanotas komandos kapitonas Chrisas Krameris. Tiesa, iššūkio A.Pilauskas nebijo ir visuomet prašo amerikiečio negailėti jėgų:

„Mūsų komandoje nesijaučia, kurie žaidėjai yra jauni, o kurie vyresni. Visi yra lygūs bei nevengia vienas kitam pagelbėti ar patarti. Štai Chrisas yra nepaprastai didelį krepšinio intelektą turintis žaidėjas, todėl itin atidžiai klausau jo patarimų. Treniruotėse visuomet prašau jo, kad nesitaupytų prieš mane žaisdamas, nes kitaip aš netobulėsiu.

Praeityje A.Pilausko karjerą neretai stabdė traumos, tačiau dabar gynėjas teigia, jog yra visiškai pasveikęs:

„Didžiausias džiaugsmas yra žaisti krepšinį ir neturėti baimės patirti traumą. Vėl galiu būti greitas ir panorėjęs – aukštai šokti. Jaučiuosi labai gerai. Tiesiog pasakiškai.“

Vilniaus „Rytas“ artimiausias rungtynes namuose žais šeštadienį „Ryto“ arenoje su „Šiaulių“ ekipa, o spalio 24-ąją į Vilnių Europos taurės dvikovai atvyksta Turino „Fiat“. Blietai – „Tiketoje“.

rytasvilnius.lt

atgal