Saulės miesto barjeras: „Šiauliai" – „Rytas“ (apžvalga)

2019 m. gegužės 01 d., 11:40
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai jau šiandien keliaus į Šiaulius, kur bandys įveikti ambicinguosius A. Sireikos auklėtinius. Abejoms ekipoms motyvacijos tikrai netrūks: paskutinis šių komandų susitikimas baigėsi dramatiška vilniečių pergale, už kurią šiauliečiai tikrai norės atsirevanšuoti. Tuo tarpu Vilniaus ekipa į pergalių kelią sieks grįžti kuo užtikrinčiau, taip išlaikant konkurenciją lenktynėse dėl antrosios vietos „Betsafe-LKL“ čempionate.

Paskutinės rungtynės namuose

„Šiaulių“ ekipa prieš kelis metus dar buvo ant išnykimo ribos, tačiau susitvarkius finansinei situacijai, komanda pradėjo augti iš naujo. Pernai saulės miesto klubui netgi pavyko sensacingai užimti penktąją vietą reguliariajame „Betsafe-LKL“ sezone.

Po tokio gero pasirodymo šiauliečiams vasarą teko atsisveikinti su savo lyderiais, tad šie metai klubui yra sunkesni. Vis dėlto, itin jaunai sukomplektuota komanda demonstruoja simpatišką žaidimą bei kaskart meta iššūkį net grandams.

Tai patvirtina ir pastarasis Vilniaus ir Šiaulių ekipų susitikimas sostinėje, kai šiauliečiai krito tik po pratęsimo (100:96) ir įspūdingo M. Girdžiūno pasirodymo – gynėjas tada įmetė net 37 taškus.

Šiaulių ekipa jau neturi šansų prasibrauti į „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias, tačiau įnirtingai kovoja dėl simbolinės devintosios vietos. Mačas su Vilniaus ekipa šiauliečiams bus paskutinės namų rungtynės sezone, tad atmosfera žada būti karšta – krepšinio miesto gerbėjai susirinks atsisveikinti su savo herojais.

Vilniečių reakcija

Geriausią sezoną per kelis pastaruosius metus žaidžiantis Vilniaus „Rytas“ paskutinį mėnesį buksuoja, tačiau yra pasiruošęs sureaguoti bei pasiekti optimalią formą prieš pat atkrintamąsias. Šiuo metu trečioje vietoje žengiantiems sostinės krepšininkams liko 3 rungtynės reguliariajame sezone: išvykose su „Šiauliais“ bei „Žalgiriu“ ir namuose su Prienų „Skycop“. Visose šiuose mačuose vilniečiai sieks tik pergalių, tuo pačiu šlifuojant savo žaidimą.

Tarpusavio akistatos

Vilniaus ekipa kol kas nugalėjo visuose 3 šio sezono susitikimuose su Šiauliais. Pirmąsias rungtynes namuose žaidę vilniečiai triumfavo 90:63. Antrasis mačas jau buvo atkaklesnis – svečių rolę užėmę sostinės krepšininkai nugalėjo po permainingos kovos (75:82). Jau minėtasis trečiasis „Ryto“ ir „Šiaulių“ šio sezono susitikimas, vykęs Vilniuje, virto tikra krepšinio klasika. Mindaugo Girdžiūno dėka įspūdingai pratęsimą išplėšę vilniečiai triumfavo rezultatu 100:96. 

„Betsafe-LKL“ rungtynės tarp Šiaulių „Šiaulių“ ir Vilniaus „Ryto“ vyks šiandien, gegužės 1 dieną. Rungtynių pradžia – 17.00 val. Jos bus transliuojamas lkl.lt.

rytasvilnius.lt

atgal