„Ryto“ puolimo banga nušlavė „Šiaulius“

2020 m. spalio 10 d., 21:30
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Pergalingu ritmu žygiuojančiam Vilniaus „Rytui“ (5-0) kelio nepastojo ir kol kas be pergalių liekantys „Šiaulių“ (0-5) krepšininkai. Komandinį žaidimą demonstravę vilniečiai 107:80 (28:19, 29:24, 28:20, 22:17) nušlavė Antano Sireikos auklėtinius.

Sostinės ekipos gretose ant parketo dar pirmajame kėlinyje pasirodė po šešerių metų pertraukos į „Rytą“ sugrįžęs puolėjas Tautvydas Lydeka. Per 10 minučių jis spėjo pasižymėti 6 taškais ir 5 atkovotais kamuoliais.

Nugalėtojų gretose net 6 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tarp tokių buvo Demetrius Jacksonas, Lukas Uleckas, Rokas Gustys, Arnas Butkevičius, Kristjanas Kitsingas ir Andrew Goudelockas.

Pirmajam ketvirčiui artėjant prie pabaigos „Rytas“ susikrovė apčiuopiamą persvarą – 28:19.

Antrajame kėlinyje šiauliečiams pavyko kelis kartus priartėti prie varžovų, tačiau vilniečiai netrukus susigrąžindavo žaidimo kontrolę į savo rankas. Ilsėtis prieš antrąją rungtynių pusę ekipos išėjo vicečempionams turint solidžią persvarą – 57:43.

Prieš trečiąjį kėlinį „Šiauliai“ pernelyg dažnai klydo (15) ir nesulaikė nuo „Ryto“ suoliuko pakilusių žaidėjų, kurie iki pertraukos pelnė daugiau nei pusę komandos taškų.

Po pertraukos vilniečiai apsukų nemažino – nė neįpusėjus trečiajam ketvirčiui skirtumas ėmė darytis nepadorus (73:48). Prieš paskutinįjį rungtynių kėlinį skaičiai švieslentėje rodė sostinės klubo dominavimą – 85:63.

Per 10 paskutiniųjų minučių žaidimas buvo apylygis – „Rytas“ neužleido savo pozicijų ir šventė pergalę 107:80.

„Rytas“: R. Gustys 16 (8/8 dvit.), D. Jackson 14, A. Goudelock (3/4 trit.) ir L. Uleckas po 13, A. Butkevičius (5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) ir K. Kitsingas po 11.

„Šiauliai“: M. Varnas 16, E. Fridriksson 14 (4 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam., 6 išpr. praž.), E. Stankevičius ir J. Furmanavičius po 11.