„Ryto“ podkastas: Giedrius Žibėnas – apie ankstyvą trenerio karjerą, darbą svetur bei A.Marčiulionį

2020 m. gruodžio 11 d., 12:00

Naujausiame „Ryto“ podkasto epizode – pusę savo gyvenimo krepšinyje dirbantis sostinės komandos vyr. trenerio asistentas Giedrius Žibėnas 

Ne vienoje užsienio šalyje dirbęs 36-erių treneris šiame sezone grįžo į Lietuvą. Pokalbio pašnekovas kartu su Jonu Radzevičiumi palietė daug įvairių, su krepšiniu ir trenerio laisvalaikiu susijusių, temų.

G.Žibėnas vykusio podkasto metu prisiminė savo trenerio karjeros pradžią, kitų šalių kultūrą, išskyrė Augusto Marčiulionio potencialą bei reikalingą palaikymą Vilniaus jauniesiems žaidėjams.

Apie darbą egzotiškoje Indonezijoje užsiminęs treneris papasakojo apie aplinką, prie kurios reikėjo prisitaikyti.

„Per visą sezoną buvo galbūt dvi ar trys arenos, kuriose buvo kondicionieriai, visose kitose buvo mechaniniai ventiliatoriai. Buvo nelengva, ypač tiems, kas atvykę iš kitų šalių, amerikiečiai žaidėjai labai skundėsi, bet turi prisitaikyti. Krepšinis visur žaidžiamas tas pats, tad prisitaikėme ir antrą mėnesį jau nebesiskundėme“, – sakė Indonezijos čempionatą laimėjęs strategas.

Nuo 18 metų treneriu dirbantis G.Žibėnas karjeros pradžioje norėjo daugelį dalykų, tačiau pabrėžia, kad labai svarbu konkretumas.

„Atsiverčiu sąsiuvinius, kai buvau ankstyvoje trenerio karjeroje, pasižiūriu, kad per vieną treniruotę duodavau dvidešimt, kartais net daugiau pratimų. Tai už galvos dabar susiimu ir tiek. Buvo tas žingeidumas, noras ar jaunatviškas maksimalizmas parodyti kiek aš žinių turiu, o dabar sakyčiau tokio amžiaus treneriams, kad svarbiausia konkretumas“, – kalbėjo „Ryto“ vyr. trenerio asistentas.

Paklaustas apie augantį sostinės jaunimą G.Žibėnas sakė, kad klubo žaidėjai ir treneriai juda tinkama kryptimi.

„Talentų mes tikrai turime tiek NKL, tiek RKL lygoje. Šiek tiek gaila, kad planus suvėlė COVID-19 ir negaliu lankytis tiek NKL, tiek RKL, nes atėjus FIBA langams planuose buvo žymiai daugiau įsitraukti į jų rutiną. Tačiau matau, kad dirbama gera linkme, yra vizija, yra kryptis, yra alkani treneriai, su teisingomis vizijomis. Viskas šioje vietoje yra gerai tik jiems reikia gero palaikymo“, – pasakojo treneris.

„Ryto“ vyr. trenerio asistentas išskyrė ir geriausias A.Marčiulionio žaidimo savybes.

„Tokio aštraus, tokio įdomaus ir kūrybingo gynėjo aš seniai nebuvau matęs Lietuvoje ir jis tikrai daug žadantis. Aišku, jis turėtų padirbėti ties kai kuriais žaidimo komponentais, tą jis ir daro, bet su pasitikėjimu savimi ir iš aplinkos, tas atsiras.“

„Ryto“ podkastus klausyti taip pat galite Podbean ir Spotify platformose.

„Ryto“ podkaste Giedrius Žibėnas papasakojo apie: darbą Indonezijoje (3:57); trenerio idealą (6:20); pirmąją pažintį su krepšiniu (8:45); studijas FIBA (11:49); mėgstamiausią šalį (14:35); įdomiausius nutikimus (13:40); pažintį su Donaldu Kairiu (17:05); kriterijus, renkantis komandą (22:26); sostinės talentus (23:15); Augusto Marčiulionio potencialą (24:27); „Ryto“ gynybą (26:33); Ryaną Boatrightą (27:21); komandos komplektaciją (27:45); žaidėjus rinktinėse (28:14); Čempionų lygą (29:52); savo laisvalaikį (31:02).

rytasvilnius.lt

atgal