RYTO podkastas: DJ Mamania ir DJ Swix – apie krepšininkų muzikinį skonį, darbo specifiką bei šviesią klubo ateitį

2020 m. kovo 10 d., 13:45

Aštuntasis RYTO podkasto epizodas, kuriame šį kartą turime net du svečius. Tai – Vilniaus „Ryto“ namų rungtynėse plokšteles sukiojantys Artūras Matkevičius aka DJ Mamania ir Ignas Vaičekauskas aka DJ Swix. Smagus valandos pokalbis apie pirmąsias muzikines patirtis su sostinės klubu, darbo krepšinyje specifiką ir net krepšininkų muzikinį skonį.

Apie palaikymą sostinės klubui

DJ Swix: Aš užaugau Katyčių kaime, kuris yra 300 km atstumu nuo Vilniaus. Tačiau tai nesutrukdė man būti „Ryto“ fanu. Komandą palaikau nuo 1999 m. Aš atsimenu čia žaidusį Ramūną Šiškauską, Arvydą Macijauską, Eriką Eliotą. Visada norėjau mesti baudas kaip jis, tai mylimiausias mano įžaidėjas. Viskas vyko natūraliai. Turėjau Vilniuje giminaičių ir ėmiau sirgti ne už laikinosios sostinės komandą, bet už Vilniaus.

DJ Mamania: Aš šios komandos fanas dar nuo Vilniaus „Statybos“ laikų. Vaikystėje tiesiog vaikščiodavau į „Žalgirio“ futbolo stadioną ir sirgau už juos, o tuo pat metu sporto rūmuose su tėčiu palaikydavau „Statybą“. Tuo metu stebėdavau žaidžiant ir Šarūną Marčiulionį. Tas kažkaip ilgainiui ir liko, kadangi esu iš sostinės ir vienas bičiulis nuo mažų dienų pasakė man tokią paprastą taisyklę – tu sergi už savo kiemo, už savo miesto ir savo šalies komandą. Mano miesto komanda yra Vilniaus „Statyba“, vėliau Lietuvos „Rytas“ ir dabar Vilniaus „Rytas“ bei iki šiol tai yra likę.

Apie pradžią krepšinyje

DJ Mamania: Nuolat buvome apsupti reikalų sporte. Nesvarbu ar tai buvo ledo ritulys, ekstremalus sportas, krepšinis. Jis mus supo ir nuotaika jame visada buvo palaikoma. Galbūt ir noras, kad tose rungtynėse būtų kažko daugiau, negu būdavo iki šiol. Neneigsiu, jog mes žiūrėdavome ir NHL, ir NBA, net žaidžiant „Xbox“ „NBA Live“, tu girdi kaip ten vyksta dalykai bei nori, kad ir pas mus taip būtų.  

DJ Swix: Mano situacija labai panaši į Artūro, kadangi pavaduodavau jį daugelyje sporto varžybų. Lygiai taip pat atsitiko ir su ledo rituliu, nuo kurio ir pradėjau, kai dar buvau studentas. O po jo, einant iki Vilniaus „Ryto“ man paskambino toks Kastytis, rungtynės vyko „Siemens“ arenoje ir Artūras lyg negalėjo groti. Drebėjo rankos ir kinkos, ir tų klaidų buvo, bet kažkaip po truputį viskas įsivažiavo. 

Apie šio darbo specifiką

DJ Swix: Iš pažiūros tai gali pasirodyti lengvas darbas. Tačiau jis reikalauja nemažai pasiruošimo. Tu visada reaguoji į atėjusią publiką, į situacijas, įtemptus momentus, stengiesi užvesti ir žaidėjus ar visą salę. Jeigu yra kažkoks konfliktas, tai bandai prajuokinti salę ar sušvelninti tą situaciją. Turi staigiai reaguoti į tai, kas vyksta. Tai nėra taip, jog įsijungi kompiuterį, atsidarai YouTube ir paleidi dainą. Šis darbas reikalauja įdirbio bei įgūdžių. 

Apie šį komandos sezoną

DJ Mamania: šiemet labiau seku kaip komandai sekasi, kaip baigėsi rungtynės (jei jose negroju). Žaidėjai iš Vilniaus, daugiau jaunų žaidėjų, atsirado toks naujas kvėpavimas. Man krepšinis nėra sportas numeris vienas, bet dabar palaikymas vis tiek išlieka net ir būnant prie kompiuterio, ar telefono. Žinant tam tikras komandos problemas ar ankstesnį chaosą, dabar galima įžvelgti nemažai pozityvo. Kokia yra draugiška komanda, koks puikus treneris, kaip vadovybė bendradarbiauja su fanais. Tai yra ilgalaikis įdirbis, kuris dabar duoda vaisių. Šiais metais meilė komandai didėja ir fanų palaikymas stiprėja.

DJ Swix: Sutinku su viskuo ką Artūras pasakė. Tik prieš sezono pradžią truputį jaudinausi dėl jaunos komandos, nes niekada negali būti užtikrintas ir nežinai ko tikėtis. Tačiau aš labai džiaugiuosi kaip progresuoja Giedraitis, Marekas ar Deividas. Taip pat, jog liko Martynas Echodas ir Arnas Butkevičius, kurie yra darbiniai komandos arkliukai. Šis sezonas iš tikrųjų pateisina mano lūkesčius. 

RYTO podkaste DJ Mamania ir DJ Swix kalbėjo apie: pradžią krepšinyje (00:45 – 05:55); rungtynių playlist’us (06:28 – 13:57); reagavimą į situacijas (14:25 – 20:12); žaidėjų muzikinius prašymus (20:25 – 26:16); ryšį su krepšininkais (26:45  – 29:47); palaikymą sostinės klubui (29:56 – 37:05); įsimintiniausi „Ryto“ žaidėjai (37:30 – 39:55); šį komandos sezoną (40:35 – 47:16); hipotetines situacijas (47:26 – 51:31); bei atsakė į fanų klausimus (51:36 – 1:03:50).

rytasvilnius.lt

atgal