„Ryto“ krepšininkai į Vilnių grįžta turėdami keturių taškų deficitą

2020 m. sausio 02 d., 20:18
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Ryto“ ekipa „Citadele Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyre nusileido namuose žaidusiems Utenos „Juventus“ krepšininkams 81:85 (24:24, 27:20, 13:23, 17:18). Rungtynių pradžioje buvo pagerbti Dainius Adomaitis bei Dovis Bičkauskis, buvę Utenos komandos nariai. Atsakomosios rungtynės tarp šių ekipų vyks Vilniuje vasario 11 dieną.

Vilniečiai rungtynes pradėjo pelnydami 4 taškus iš eilės. Eimantas Bendžius, dėjimu viena ranka pelnęs pirmuosius savo taškus, padidino Vilniaus komandos pranašumą iki 3 taškų 9:6. Arnui Butkevičiui pelnius lengvus taškus greitajame puolime, Utenos komandos vyriausiasis treneris paprašė minutės pertraukėlės. Martynas Echodas išprovokavo varžovo pražangą tiksint paskutinei kėlinio sekundei ir realizavęs abu baudų metimus išlygino rungtynių rezultatą - 24:24.

Puikiai į žaidimą įsijungė antrame kėlinyje ant parketo pasirodęs Cameronas Bairstow. Australui pelnius 4 taškus iš eilės, vilniečiai pirmavo 6 taškais 32:26. Evaldas Kairys, realizavęs vieną baudos metimą, sugražino vilniečiams minimalų pranašumą 34:33. Tu Holloway, pataikęs metimą iš vidutinio nuotolio, grąžino savo komandai 6 taškų pranašumą 44:38. Sužaidus pirmąją rungtynių pusę, sostinės ekipa pirmavo 51:44.

Trečiojo kėlinio pradžioje, Utenos komandos treneris buvo nubaustas technine pražanga. Kiek vėliau, Pako Cruzas smeigė du tolimus metimus iš eilės ir vilniečiai įgijo rekordinį 9 taškų pranašumą 58:49. Arnas Butkevičius, pataikydamas metimą iš vidutinio nuotolio, sustabdė varžovų spurtą ir grąžino 4 taškų pranašumą 62:58. Paskutinė kėlinio ataka priklausė vilniečiams, kurios metu taškais iš po krepšio pasižymėjo Martynas Echodas. Vilniečiai paskutinį ketvirtį pasitiko turėdami 3 taškų deficitą 64:67.

Tik prasidėjus ketvirtajam kėliniui, vilniečiai susigrąžino minimalų pranašumą 68:67. Utenos komandai įgijus 6 taškų pranašumą, Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Deividas Sirvydis pelnė pirmąjį savo tritaškį, o kitoje aikštės pusėje išprovokavo varžovo pražangą puolime. Kėlinio pabaigoje, Pako Cruzas pataikė labai svarbų tolimą metimą ir sušvelnino savo komandos atsilikimą iki 5 taškų 76:81.

„Rytas“: Martynas Echodas 20 (8/8 baud. met.), Pako Cruzas 13 (3/6 trit.), Eimantas Bendžius 11 (2 rez. perd.)