„Ryto“ įžaidėjas Rokas Stipčevičius: „Tikime savo šansais žengti į ketvirtfinalį“

2019 m. sausio 29 d., 15:00
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ antradienį atvyko į Belgradą, kuriame trečiadienį sužais ypatingai svarbias Europos taurės rungtynes su „Partizan“. Šį sezoną oficialioje Europos taurės interneto svetainėje sostinės komandos įžaidėjas Rokas Stipčevičius rašo blogą, kurio naujausiu įrašu dalinamės išvertus į lietuvių kalbą.  32-ejų įžaidėjas papasakojo apie būsimą akistatą Belgrade bei atkaklias dvikovas su „ALBA“.

„Pralaimėjimas Berlyne buvo labai apmaudus. Net nežinau, ką pasakyti! – tekstu pasakojo kroatas. – Tačiau krepšinis tuo kartais ir gražus, nes rungtynių nugalėtojo nežinai iki pat paskutinių sekundžių. Skaudu buvo namuose, kuriuose nesėkmę patyrėme po pratęsimo, o jį taip pat išplėšė metimas paskutinėmis sekundėmis. Po savaitės buvome Berlyne, pirmavome, tačiau tuomet mums sušvilpė pražangą paskutinę sekundę. Tiesiogine tų žodžių prasme. Ir tai „ALBA“ ekipai leido vėl laimėti.

Tai velniškai nuvilia, bet kaip minėjau – tai sporto dalis. Mes vis dar turime šansą ir juo tikime, kad galime patekti į ketvirtfinalį. Išmokome savo pamokas ir judame į priekį. Auksinė taisyklė profesionaliame sporte – privalai pamiršti praeitį, iš jos pasimokyti ir žaisti iš visų jėgų dabartyje, kad turėtum šviesią ateitį. 

Rungtynėse Berlyne padarėme nemažai gerų dalykų ir turėjome gerą šansą laimėti. Pirma rungtynių pusė buvo puiki, nes laikėmės rungtynių plano, kurį buvo paruošę treneriai. Žinojome, kur „ALBA“ gali mus nubausti, tačiau buvome susikoncentravę ir pasiruošę juos sustabdyti. Pirmavome 18 taškų skirtumu, tačiau tuomet tikriausiai per daug atsipalaidavome, nes leidome jiems susirinkti kamuolius puolime. 

Tai lėmė, kad tikslą pasiekė keli Berlyno žaidėjų tolimi metimai bei šūviai greitose atakose, o tuomet namuose žaidžiančiai komandai atsiranda papildomos energijos. Su puikia energija žaidėme pirmoje rungtynių pusėje, o antroje – jie šį ginklą panaudojo prieš mus. Jie žaidė, kaip komanda bei laimėjo ir tai privalome pamiršti. Žinome savo klaidas antroje mačo dalyje ir kaip jas ištaisyti.

Mūsų grupė Europos taurėje yra labai įdomi. Sunku pasakyti, kuri komanda užims kurią vietą. Mažos detalės bus svarbios visuose likusiuose susitikimuose. Manau, kad mes įrodėme, kad esame tame pačiame lygyje, kaip „ALBA“. Nusipelnėme tų pergalių taip pat, kaip Berlyno klubas, tačiau jie mus du kart nugalėjo paskutinėmis sekundėmis. Net neabejoju, kad pademonstruosime gerą krepšinį kitose dvejose Europos taurės rungtynėse, kaip tai darėme iki dabar.

Žaisti Belgrade, „Aleksandro Nikoličiaus“ arenoje, bus ypatinga. Pamenu, kaip reikėdavo čia atvažiuoti rungtyniauti iš Kroatijos. Išvykos komandos autobusai visuomet buvo prižiūrimi papildomos apsaugos darbuotojų, o arena būdavo sausakimša likus pusantros valandos iki rungtynių. Šioje arenoje išties yra unikali atmosfera, o „Partizan“ turi šansą patekti į kitą etapą, todėl laisvų vietų tikrai nebus. Man patinka rungtyniauti prieš didelę minią žmonių. Jau geriau žaisčiau tarp 15 tūkstančių aistruolių, kurie mane nušvilpia nei tuščioje arenoje.

„Partizan“ pasikeitė nuo to laiko, kai pasirašė sutartį su vyriausiuoju treneriu Andrea Trinchieri. Klubą papildė N.Jankovičius bei A.Renfroe, o dabar komanda turi aiškią viziją puolime bei gynyboje. Belgrado ekipa žaidžia žymiai geriau nei sezono pradžioje. Tai stipri komanda, o tai jie įrodė nugalėdami „AS Monaco“. Labai gerbiu jų trenerį bei klubą, bet tai nereiškia, kad jų bijau. Viskas paprasta – aišku, kad važiuojame ten laimėti, nes kitu atveju baigsime savo pasirodymą Europos taurėje, o „Partizan“ pralaimėjimo atveju taip pat baigs tarptautinį sezoną. Mačo nugalėtojas išsaugos šansus kautis toliau.

Svarbiausia bus kontroliuoti rungtynių tempą, nes tai neleis jiems pelnyti lengvų taškų. „Partizan“ yra jauna komanda, todėl lengvais taškais bandys įgauti pasitikėjimo jau pačioje pradžioje. Protingai kontroliuodami savo puolimą kontroliuosime ir gynybą nuo greitų atakų. Žinoma, patys žaisdami patikimai gynyboje turėsime geresnius šansus puolime.

Kol kas tai yra labai įdomus Europos taurės sezonas. Sunku įvardinti favoritus. Krepšinis kartais gali būti labai keistas bei įdomus. Viskas gali pasikeisti per vieną dieną. 

Tikiu savo komanda bei treneriu štabu!! Pirmyn, Rytas!“

„7DAYS EuroCup“

atgal