„Rytas“ vasario mėnesį kviečia prisidėti prie kraujo donorystės akcijos

2024 m. vasario 07 d., 18:00
rytasvilnius nuotr.

Vilniaus „Ryto“ organizacijos nariai apsilankė Nacionaliniame kraujo centre (NKC), įsikūrusiame CUP prekybos centre Vilniuje, kuriame savo noru prisidėjo prie „Together Against All“ akcijos ir tapo kraujo donorais.

Įpusėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai traumų ir kitų nelaimingų atsitikimų tikimybė yra išaugusi, sostinės klubas nusprendė visą vasario mėnesį skirti būtent kraujo donorystei. Net septyniolika „Ryto“ organizacijos narių savo noru pasiryžo vasario mėnesio pradžioje apsilankyti NKC bei prisidėti prie kilnios misijos.

„Tai yra mano pirmas kartas, šiek tiek baiminuosi ir nerimauju, tačiau visiškai pasitikiu medicina, – dalinosi komandos vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas. – Girdėjau, jog nuolatinis kraujo trūkumas jaučiamas ne tik šį mėnesį. Labai smagu prisidėti, tad raginame visus „Ryto“ bendruomenės narius prisijungti prie šios kilnios akcijos.“

Sostinės klubas su NKC pasirašė ilgalaikę partnerystę, tad šis bendradarbiavimas yra tik pirmasis bendras žingsnis, kadangi ateityje abi organizacijos kartu planuoja ir daugiau panašių akcijų krepšinio aistruoliams. 

Prie šios iniciatyvos prisidėjo ne tik „Ryto“ žaidėjai, treneriai bei administracijos nariai, bet ir „Rytas Dance Team“ šokėjos.

„Kraujo donorystė yra naudinga ne tik recipientui, bet ir pačiam donorui – donorystė skatina kraujo ląstelių atsinaujinimą, reguliariai aukojantys kraują turi mažesnę galimybę susirgti kraujagyslių arba širdies ligomis, o patekę į nelaimingą atsitikimą ir praradę daug kraujo, turi žymiai didesnę tikimybę išgyventi negu tie, kurie kraujo neaukoja“, – dėstė NKC atstovė Greta Burlėgaitė.

NKC neapsibrėžia tik ties kraujo donoryste, nes kiekvienas iš donorų gali atlikti dvigubai kilnų darbą ir už auką jam skirtą simbolinę padėką – kino bilietą – perduoti likimo nuskriaustų šeimų vaikams.

Visą vasario mėnesį užsiregistravus duoti kraujo NKC punktuose Vilniuje, Žolyno g. 34 arba Upės g. 9 (CUP), ir registratūroje informavus, jog atvykote paskatinti „Ryto“ klubo bei sėkmingai paaukojus kraujo, dovanų gausite bilietus į kovo 2 d. „Jeep“ arenoje vyksiančias rungtynes su Utenos ekipa.

Mėnesio eigoje seksime ir reguliariai informuosime apie „Ryto“ šeimos narių skaičių, sutikusių prisidėti prie kraujo donorystės akcijos. Šiuo metu kraujo paaukoti pasiryžo jau 17-ka juodai baltai raudonų.

Norintys prisidėti prie šio kilnaus tikslo jau dabar gali užsiregistruoti NKC atsisiuntus mobiliąją programėlę „Mano Kraujas“ arba tai padaryti gyvai apsilankius viename iš kraujo centro punktų.

atgal