„Rytas“ užtikrintai nugalėjo svečius iš Prienų

2019 m. gegužės 05 d., 19:40
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (26-9) krepšininkai savo sirgalių akivaizdoje užtikrintai nugalėjo svečius iš Prienų. Aistringai „Ryto“ arenoje susirinkusių gerbėjų palaikomi vilniečiai „Skycop“ (13:22) įveikė rezultatu 84:57 (16:19, 24:11, 24:13, 20:14) bei įsirašė dar vieną pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Tai buvo priešpaskutinės reguliariojo sezono rungtynės.

Rungtynės prasidėjo Ž. Janavičiaus sėkmingu prasiveržimu, į kurį E. Bendžius atsakė tritaškiu (3:2). Dvitaškį su pražanga pelnęs A. Parakhouskis ir aštrų reidą po varžovų krepšiu surengęs A. Butkevičius leido vilniečiams atsiplėšti (8:2).

Septyni D. Lavrinovičiaus taškai iš eilės persvarą sugrąžino prieniškiams (8:9), tačiau E. Bendžius netrukus smeigė dar vieną tritaškį (11:9). G. Leonavičius atsakė tuo pačiu, du baudos metimus pelnė K. Lavrinovičius bei savo bloku kitoje aikštelės pusėje paskatino D. Adomaitį paprašyti minutės pertraukėlės (11:15).

Kėlinys pasibaigė sėkmingais A. Butkevičiaus bei Ž. Janavičiaus dvitaškiais ir trimis baudos metimais, kuriuos M. Girdžiūnas užsidirbo išprovokavęs pražangą metant iš tritaškio (16:19)

Antrojo ketvirčio pradžia priklausė A. Parakhouskiui – jis pelnė net 6 taškus iš eilės, šią atkarpą užbaigęs įspūdingu dėjimu po E. Bendžiaus perdavimo (22:19). Kiek vėliau tritaškiu atsakęs M. Lukauskis rezultatą išlygino (22:22).

E. Bendžius bei M. Echodas pelnė po dvitaškį, D. Lavrinovičius įsirašė dar du taškus, o tritaškį greitoje atakoje pelnė D. Needhamas (29:24).

Ž. Janavičius bei M. Lukauskis pataikė po metimą iš distancijos, tarp kurių savo sąskaitą atsidarė ir M. Normantas (31:29). D. Needhamas dar kartą pasižymėjo greitoje atakoje, o po M. Girdžiūno tikslaus perdavimo kamuolį ore pagavęs bei į krepšį sugrūdęs M. Echodas skirtumą padidino iki 35:29.

Kamuolį perėmęs ir sėkmingai A. Butkevičiui asistavęs D. Needhamas ir toliau šėlo greitajame puolime,  o tai labai patiko į areną susirinkusiems sirgaliams (37:29). Kėlinį uždarė R. Stipčevičiaus tritaškis (40:30).

Trečiąjį ketvirtį „Rytas“ pradėjo nuostabiai – E. Bendžius smeigė dar vieną tritaškį, A. Parakhouskis pridėjo du dvitaškius, pasižymėjo ir A. Butkevičius (50:32). Rezultatą kiek sušvelnino K. Lavrinovičiaus tritaškis (50:35) bei 5 G. Leonavičiaus taškai iš eilės (51:40).

Po to sekė ir vilniečių atsakas: D. Sirvydis realizavo įspūdingą tritaškį metimą baigiantis atakos laikui, M. Echodas pataikė dvitaškį, o R. Stipčevičius tritaškiu bei baudų metimais skirtumą vėl pavertė solidžiu – 62:41. Po dar vieno prieniškių prarasto kamuolio A. Butkevičius dėjimu užvedė visą areną ir leido vilniečiams kėlinį užbaigti linksma nata (64:43).

Paskutinio ketvirčio pradžioje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis – vilniečių gretose pasižymėjo M. Echodas, E. Bendžius ir A. Parakhouskis. Šiame ketvirtyje taikliais metimais sirgalius džiugino ir jaunieji krepšininkai: drąsiai varžovų krepšį atakavo D. Sirvydis, sėkmingai savo taškų sąskaitą atsidarė A. Pilauskas, tritaškį bei dėjimą varžovams atseikėjo ir E. Tubutis. Galutinis rungtynių rezultatas – 84:57.

„Rytas“: A. Parakhouskis 19 (8 at. kam.) E. Bendžius 13, A. Butkevičius 10 (6 at. kam.), M. Echodas 10.

„Skycop“: Ž. Janavičius 15, K. Lavrinovič 12, D. Lavrinovič 10.