„Rytas“ triuškinančiai žengė į pusfinalį

2022 m. gegužės 08 d., 17:56
rytasvilnius nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) baigėsi dar viena ketvirtfinalio serija. Vilniaus „Rytas“ išvykoje 92:66 (28:15, 22:20, 21:14, 21:17) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ ir žengė tolyn.

Seriją vilniečiai laimėjo 3:1 – pirmą mačą Giedriaus Žibėno auklėtiniai laimėjo 76:63, antrajame klupo 80:73, o trečiajame triuškino varžovus 87:59.

Rungtynių pradžioje dzūkai ne tik nepaleido varžovų į priekį, bet Adamo Lapetos dėka pirmavo patys – 6:5. Martynas Zigmantavičius dar pridėjo tolimą šūvį, tačiau netrukus skirtumas ėmė tirpti. Kennethas Smithas pataikė su pražanga, o vėliau būtent jo tritaškis persvėrė rezultatą – 11:10. 9:0 – taip atrodė vilniečių spurtas, didinęs jų pranašumą (22:13) ir po pirmojo kėlinio „Rytas“ pirmavo jau 28:15.

Antrajame ketvirtyje dzūkai jau turėjo savo atsakymų – Mindaugas Lukauskis sumetė tris baudų metimus, o Aleksandras Aranitovičius pridėjo tritaškį (23:32). „Rytas“ sugebėjo stabilizuoti situaciją, o po Margirio Normanto tritaškio atitrūko solidesne 14 taškų persvara – 43:29. Vilniečiai dar iki ilgosios pertraukos pasiekė pusšimčio rezultatyvumą, o šeimininkai paskutinę ataką užbaigė lanko nelietusiu metimu – 35:50.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi ta pati istorija, o po Gyčio Radzevičiaus dvitaškio su pražanga skirtumas perkopė 20 taškų – 65:44. Justas Furmanavičius pirmasis šeimininkų gretose pasiekė dviženklį rezultatyvumą, o M.Lukauskis pridėjo tolimą metimą – 49:67. Kėlinį vėl netaikliai užbaigė Joshua Newkirkas – 49:71.

Ketvirtasis kėlinys vyko tiesiog formalumų tvarkymu.

„Rytas“: Ivanas Buva 19 (3/3 trit., 29 naud.), Jarvisas Williamsas 15, Gytis Radzevičius 12, Speedy Smithas (5 rez. perd.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 10, Tanneris Leissneris 9 (7 atk. kam.).

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 13, Martynas Zigmantavičius ir Aleksandras Aranitovičius (2/6 trit.) po 11, Joshas Newkirkas 9.