„Rytas“ tęsia kampaniją „Together against all“ – spalio mėnesį padės skurstantiems

2023 m. spalio 03 d., 14:15

Vilniaus „Rytas“ praėjusių metų pavasarį pradėjo naują kampaniją „Together Against All“, kuria siekiama suvienyti sostinės klubo organizaciją, žaidėjus bei sirgalius ne tik arenoje, bet ir už jos ribų. Šia akcija siekiama nuolat į viešumą kelti įvairias socialines problemas bei prisidėti prie jų sprendimo.

Spalio 10 d. minint benamystės dieną ir prasidedant šaltajam metų laikotarpiui, klubas nusprendė visą mėnesį skirti būtent šiai visuomenės grupei. Jau trečiadienį sostinės organizacijos nariai lankysis „Betanijos“ valgykloje, kur prisidės prie Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ organizacijos veiklos.

„Dažnai paskendę savo kasdieniniuose rūpesčiuose pamirštame, jog tarp mūsų yra daug žmonių, kuriems likimas lėmė ne tokį lengvą gyvenimo kelią, – teigia komandos direktorius Jaroslav Latušinskij. – Todėl mūsų, kaip visuomenės pareiga – rūpintis tokiais žmonėmis. Neveltui sakoma, kad visuomenė yra vertinama pagal tai, kaip ji elgiasi su savo silpniausiais nariais. Su šia mintimi bei motyvacija keliausime savanoriauti į „Caritas“ socialiniame centre „Betanija”, kuris per dieną padeda 300-500 žmonių, susiduriančių su sunkumais.“

Prie šios akcijos prisijungs ne tik „Ryto“ žaidėjai, treneriai bei administracijos nariai, bet ir „Kibirkšties“ krepšininkės, jaunimo komandų žaidėjai ir „Rytas Dance Team“ šokėjos.

„Nieko net nereikėjo įkalbinėti – vos pranešus apie šiuos planus, norinčių prisijungti netrūko. Tik būdami vieningi galime įveikti sunkumus ir sukurti reikšmingą pokytį mūsų visuomenėje. Savo pavyzdžiu stengsimės įkvėpti ir savo komandos sirgalius, kuriuos visą spalio mėnesį kviesime prisidėti prie skirtingų socialinių akcijų“, – užsimena J. Latušinskij.

Visų trijų spalio mėnesio namų rungtynių metu į „Jeep“ areną atėję žiūrovai čia ras „Carito“ labdaros dėžę, kur bus renkami daiktai, padėsiantys benamiams išgyventi šaltąjį sezoną – striukės, batai, kelnės, megztiniai, marškinėliai ir t.t. Organizacija prašo nešti tik tuos daiktus, kurie yra tinkami nešiojimui.

Taip pat arenoje apsilankę sirgaliai ras ir prizų kupiną „Carito“ laimės ratą, kurį sukti galės kiekvienas, paaukojęs pinigų šiai organizacijai. Spalio viduryje „Rytas“ surengs aukcioną, kuriame didžiausią sumą pasiūlęs žmogus galės įsigyti žaidybinius komandos marškinėlius su visų žaidėjų parašais, o visa suma atiteks Lietuvos „Carito“ organizacijai.

„Caritas“ – tarptautinė katalikiška organizacija, padedanti vargstantiems, nepriklausomai nuo jų rasės, religijos ar tautybės.

Virš 4,5 tūkst. savanorių ir 285 darbuotojus telkiantis „Caritas“ Lietuvoje atsiliepia į sergančių, vienišų, vyresnio amžiaus žmonių poreikius, stokojančius aprūpina maistu, vaistais, drabužiais, kitais daiktais, padeda patiriantiems benamystę, smurtą, priklausomybes. „Caritas“ jaunimas mažina technologinę vyresnių žmonių atskirtį, o migrantams, pabėgėliams, nuteistiesiems, darbo neturintiems asmenims padedama grįžti į visuomenę.

Norintys jau dabar paaukoti pinigų šiai organizacijai tai gali padaryti skambindami numeriu 1454 (auka 5 eurai) arba jų internetiniame puslapyje.

„Together against all“ kampanija neapsiribos spalio mėnesiu ir bus tęsiama visą sezoną, siekiant kalbėti apie kuo daugiau socialinių problemų.

rytasvilnius.lt

atgal