„Rytas“ suklupo Čempionų lygos „Top 16“ starte

2023 m. sausio 25 d., 00:00
rytasvilnius.lt nuotr.

Išvykoje anksti varžovus paleidęs Vilniaus „Rytas“ (0-1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą FIBA Čempionų lygos „Top 16“ starte. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 69:82 (19:19, 18:26, 12:18, 19:20) suklupo prieš Manresos BAXI (1-0).

Nuo išmesto ginčo kamuolio Manresoje rungtynės prasidėjo atviroje aikštelėje. Ir nors po trijų pirmųjų minučių vilniečiai turėjo 7 taškų pranašumą, tačiau greitose atakose taškais besikeitusios komandos pirmąjį ketvirtį baigė lygiosiomis (19:19).

Daug sėkmingiau antrąjį kėlinį pradėjo BAXI krepšininkai. Praėjus beveik pusei kėlinio laiko varžovai susikrovė dviženklį skirtumą (21:31).

Į duobę kritusi sostinės komanda prieš ilgąją pertrauką sugebėjo sumažinti turėtą deficitą ir į rūbinę išėjo atsilikdama 8 taškais – 37:45.

Sostinės komandą bandęs gelbėti Marcusas Fosteris per du kėlinius savo sąskaitoje turėjo jau 17 taškų ir 4 atkovotus kamuolius.

Labiausiai abi komandas skiriantis aspektas yra rezultatyvūs perdavimai. Per 20 minučių „Rytas“ atliko tik 5, kai tuo tarpu varžovai išdalino jų net 3 kartus daugiau – 15 rezultatyvių perdavimų.

Trečiajame kėlinyje vienu metu Manresos komanda susikūrė net 16 taškų persvarą (44:60), tačiau vilniečiai bandė gelbėtis paskutiniame ketvirtyje.

Praėjus 3,5 minutės ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ sugebėjo sumažinti savo deficitą iki vienženklio, bet to neužteko. BAXI nesiruošė paleisti šios pirmosios „Top 16“ pergalės ir vilniečiai patyrė pirmąją nesėkmę varžovų aikštėje – 69:82.

„Rytas“ prastai atakavo iš žaidimo ir realizavo tik 22 iš 70 metimų (31,4 proc.). Taip pat vilniečiai daug dažniau klydo nei varžovai – 16 prieš 6 prarastus kamuolius.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 25 (5/9 trit., 8 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 12 (4/8 trit.), Margiris Normantas ir Jarvisas Williamsas po 8, Martynas Echodas 6 (10 atk. kam.).

BAXI: Devinas Robinsonas 18, Marcis Šteinbergs 16 (3/5 trit.), Jerrickas Hardingas 14.