„Rytas” savų žiūrovų akivaizdoje sutriuškino „Šiaulius”

2018 m. spalio 20 d., 19:00

Vilniaus „Rytas“ (5-1) iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Vilniečiai namuose rezultatu 90:63 (22:16, 21:18, 22:16, 25:13) nugalėjo Šiaulių „Šiaulius“ (0-6).

Pirmuosius susitikimo taškus pelnė svečiai iš saulės miesto. Puikiai rungtynes pradėjo šiandien 32-ąjį gimtadienį švenčiantis Dominique‘as Sutton‘as. 196 centimetrų ūgio puolėjas surengė solo pasirodymą ir pataikė du tolimus metimus iš eilės. Sužaidus 5 minutes rezultatu 15:8 pirmavo aikštės šeimininkai. Antroje pirmojo ketvirčio pusėje „Šiauliai“ surengė mini spurtą (0:4) ir sumažino deficitą (20:16). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis komandos naujokas Manny Harrisas pataikė dvitaškį ir po pirmojo kėlinio „Rytas“ pirmavo (22:16).

Antrasis kėlinys klostėsi permainingai. Pirmoje ketvirčio pusėje ant parketo vilniečiai surengė tikra šou, po tritaškį pridėjo Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius, o sekančioje atakoje pastarasis pakabino kamuolį Sutton‘ui, kuris galingai, dviem rankomis įkrovė kamuolį iš viršaus, įpusėjus ketvirčiui sostinės komanda turėjo 12 taškų persvarą (35:23). Tačiau kėlinuko pabaigoje saulės miesto komanda šiek tiek priartėjo, pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu (43:34).

Antrosios rungtynių pusės pradžioje aikštelės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir padidino skirtumą iki 51:36. Ant parketo toliau siautėjo Sutton’as, kuris įpusėjus trečiajam ketvirčiui savo sąskaitoje jau turėjo 16 taškų. Kėlinį šešiais taškais laimėjo „Betsafe-LKL“ vicečempionai (65:50).

Ketvirtasis susitikimo ketvirtis buvo tik formalumas, o jį taikliu tritaškiu atidarė Sirvydis. Visą kėlinį vilniečiai žaidė stabiliai, didino persvarą ir šventė įtikinamą penktąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate (90:63).

„Gerus momentus keičia blogi, trūksta protingų sprendimų, nesugebame išlaikyti pastovaus rungtynių tempo, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.  – Džiugino jaunųjų žaidėjų indėlis.“

„Rytas”: D.Suttonas 16 (6/11 met., 7 atk. kam.), D.Sirvydis 14  (5/10 met.), E.Kairys 13, A.Butkevičius, 12, M.Echodas 10, N.Giga ir M.Girdžiūnas po 6.

„Šiauliai”: C.Bowenas 16, B.Griciūnas ir A.Udras po 10, G.Stankevičius 7.