„Rytas“ savo aikštelėje neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“

2019 m. gegužės 30 d., 21:06

Vilniaus „Rytas“ neatsilaikė prieš savo varžovus ir finalo serijoje iki trijų pergalių nuo Kauno Žalgirio jau atsilieka dvejomis pergalėmis (0:2). „Siemens“ arenoje vilniečiai nesugebėjo perlaužti rungtynių ir pralaimėjo rezultatu 85:67 (30:18, 16:15, 21:18, 18:16). Sekančios finalo serijos rungtynės vyks Kaune, šeštadienį.

„Ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 14 taškų įmetę Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Kauniečiai jau pirmosiomis minutėmis spurtavo 14:0 bei įgijo dviženklį pranašumą 16:4. Spurtą nutraukė vėl itin agresyviai žaidusio A. Butkevičiaus tritaškis, tačiau E. Ulanovas išnaudojo susikurtas progas bei leido svečiams pirmauti leido jau 30:15.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai pranašumą padidino dar labiau (46:29), bet užsivedęs „Rytas“ taikliomis ir aštriomis atakomis spurtavo 7:0 ir kiek priartėjo (36:46).

Vis dėlto B. Davieso vedamas „Žalgiris“ trečiojo ketvirčio viduryje atitolo 60:42. Jų pranašumą aptirpdė greitos ir agresyvios vilniečių atakos – ypač „Siemens“ arenos aistruoliams patiko įspūdingas A. Butkevičiau skrydis.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškį smeigęs Leo Westermannas padidino žalgiriečių pranašumą iki rekordinio (70:51) ir beveik nebepaliko šeimininkams vilčių išsigelbėti. Per likusį laiką vilniečiai intrigos nesugrąžino ir leido „Žalgiriui“ švęsti įtikinamą pergalę.

Paskutines dvi minutes „Ryto“ gretose žaidė vien jaunimas – Margiris Normantas, Aistis Pilauskas, Deividas Sirvydis, Einaras Tubutis ir Martynas Echodas, o „Žalgirio“ garbę gynė Erikas Venskus.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 14, Martynas Echodas 11, Arciomas Parachouskis 9.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16, Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas po 13, Aaronas White'as 12.