„Rytas“ pusfinalio serijoje perėmė namų aikštės pranašumą

2019 m. gegužės 22 d., 20:47
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Rytas“ nuo pat pirmųjų rungtynių minučių demonstravo pavyzdinę gynybą, kontroliavo situaciją ir iškovojo triuškinamą pergalę pusfinalio starte. Rezultatu 46:75 (10:17, 17:19, 12:20, 7:19) Vilniaus krepšininkai nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ bei pusfinalio serijoje iki 2 pergalių perėmė namų aikštės pranašumą. Dabartinis serijos rezultatas – 1:0, „Ryto naudai.

Puikiai gynyboje rungtynių pradžioje žaidęs „Rytas“ po pirmojo ketvirčio pirmavo 17:10, o jau antrojo ketvirčio metu vilniečiai įgijo ir dviženklį pranašumą – 22:10.

Nors klaipėdiečiai buvo sumažinę savo atsilikimą iki šešių taškų (27:33), Roko Stipčevičiaus tritaškis pirmosios rungtynių dalies pabaigoje leido vilniečiams išlaikyti saugų atstumą – 36:27.

Vilniečių gynybos gniaužtuose užstrigęs „Neptūnas“ pirmoje rungtynių dalyje prametė visus 11 tritaškių. „Rytas“ pirmoje dalyje ne tik geriau metė iš toli (6/15, 40 proc.), tačiau taip pat užtikrintai pirmavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (22:16).

Po ilgosios pertraukos vilniečiai per keturias minutes praleido vos tris taškus ir įgijo didžiausią iki tol turėtą pranašumą (44:30). „Rytas“ trečiąjį ketvirtį užbaigė spurtu 9:2 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo jau 17 taškų pranašumą (56:39).

Lemiamo ketvirčio metu sostinės krepšininkai tik didino savo persvarą ir pradėjo triuškinti varžovus. Galutinis rezultatas – 46:75.

„Rytą“ į pergalę šiame susitikime vedė nuostabią sportinę formą demonstruojantis Arnas Butkevičius. Puolėjas surinko galingą dvigubą dublį – pelnė 17 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Išvykoje užtikrintai triumfavę vilniečiai jau penktadienį „Ryto“ arenoje galės žengti į finalą. Bilietai į galimai lemiamas pusfinalio rungtynes – Tiketoje. Rungtynių dieną jie brangs.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 17 (13 atk. kam., 4 rez. perd.), Derekas Needhamas 12, D.J. Seeley ir Arciomas Parachouskis (8 atk. kam.) – po 11, Mindaugas Girdžiūnas 10.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 12, Deividas Gailius ir Jerai Grantas – po 8.