„Rytas“ po „Neptūno“ spurto pabaigoje patyrė pralaimėjimą išvykoje

2019 m. lapkričio 24 d., 19:40
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (7/3) principinėje dvikovoje turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ (7/4)  84:91 (16:25, 27:20, 18:20, 30:19). Rungtynės buvo labai įtemptos ir jų nugalėtojas sprendėsi tik paskutinėmis sekundėmis.

Pirmas tris minutes „Ryto“ komandoje taškus rinko tik Tu Holloway, tačiau kiek vėliau, iš toli pataikęs Arnas Butkevičius, išlygino rungtynių rezultatą 9:9. Kėlinio antroje pusėje, Arnas Butkevičius bei Mindaugas Girdžiūnas, smeigė po tritaškį ir išvedė savo komandą į priekį 18:14.

„Ryto“ krepšininkai pirmojo ketvirčio pabaigoje sužaidė atkrpą 16:2 ir pasibaigus pirmajam kėliniui vilniečiai pirmavo 25:16.

Po Dainiaus Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės, vilniečiai pelnė 4 taškus be atsako. Tolimą metimą pataikęs Pako Cruzas, išlygino rungtynių rezultatą 34:34. Sekančioje atakoje Arnas Butkevičius išprovokavo varžovo nesportinę pražangą.

Dovis Bičkauskis pataikė antrąjį savo tritaškį ir padidino savo komandos pranašumą 43:38. Į rubinę vilniečiai iškeliavo turėdami 2 taškų pranašumą 45:43. Pirmoje rungtynių pusėje Arnas Butkevičius pelnė net 14 taškų.

Trečiąjį kėlinį viliniečiai pradėjo greitu tolimu metimu. Geru klaidinančiu judesiu, savo oponentą apgavęs Pako Cruzas, padidino savo komandos persvarą 52:45. Po taiklių Evaldo Kario baudos metimų, „Ryto“ komanda padidino persvarą iki dviženklės.

Eimantas Bendžius blokavo Osvaldo Olisevičiaus metimą, o kitoje aikštės pusėje išprovokavo varžovų pražangą. Paskutinė ataka priklausė vilniečiams, kurios metu Dovis Bičkauskis pataikė metimą aukšta trajektorija. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 65:61.

Ketvirto kėlinio pradžioje, Pako Cruzas išprovokavo penktąją Deivido Gailiaus pražangą, eliminavusią jį iš rungtynių. Kitoje atakoje Eimantas Bendžius pataikė tolimą metimą, išvesdmas savo komandą į priekį 4 taškais 70:64. Įspūdingų reidu bei taikliu metimu Tu Holloway sugrąžino vilniečiams minimalų pranašumą 74:73.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutei, Martynas Echodas išprovokavo penktąją Žygimanto Janavičiaus pražangą ir stojo prie baudų metimo linijos. Tiksint paskutiniajai kėlinio minutei, Deividas Sirvydis pataikė labai svarbų tolimą metimą, mažindamas deficitą iki 3 taškų 84:87. Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai, švieslentėje degė skaičiai 84:91, simbolizuojantys klaipėdiečių pergalę.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16 (7 atk. kam.), Pako Cruzas 14 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 13 (2/3 trit.), Tu Holloway 12 (2/2 baud. met.)