„Rytas“ po dramatiškos kovos nusileido Kazanės „Unics“ ekipai

2018 m. lapkričio 13 d., 21:40
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (3-4) namuose, Europos taurės turnyre patyrė ketvirtąją nesėkmę. Vilniečiai „Siemens“ arenoje 81:87 (18:12, 25:17, 15:24, 23:28) nusileido Kazanės „Unics“ (6-1) klubui.

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo pastaruoju metu gerą sportinę forma demonstruojantis Arnas Butkevičius. Netrukus Dominique’as Suttonas pridėjo dvitaškį su pražanga, Mindaugas Girdžiūnas buvo tikslus iš vidutinio nuotolio ir sužaidus 5 minutes „Rytas“  pirmavo rezultatu 7:6. Antroje pirmojo ketvirčio pusėje nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Kėlinį galingu dėjimu užbaigė Martynas Echodas ir po dešimties grynojo žaidimo laiko minučių rezultatas buvo lygus (18:18).

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi vilniečių legionierius D.J Seeley. Amerikietis pelnė septynis taškus iš eilės ir padėjo „Rytui“ susikrauti trapią – 3 taškų persvarą (28:25). Netrukus aikštelės šeimininkai dar šiek tiek padidino skirtumą, ir „Unics“ strategas Dimitris Priftis buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėles (34:29). Suttono į priekį vedami „Ryto“ krepšininkai ketvirčio pabaigoje spurtavo (7:0), ir į rūbinę išėjo turėdami aštuonių taškų pranašumą (43:35).

Trečiąjį ketvirtį svečiai iš Kazanės pradėjo penkiais taškais be atsako (43:40), tačiau „Rytas“ ilgainiui stabilizavo situaciją ir „Unics“ ekipos arti neprisileido. Po M.Girdžiūno ir A.Butkevičiaus tolimų bombų sostinės ekipa pirmavo (53:48). Netrukus ekipa iš Rusijos surengė du greitus išpuolius ir sumažino skirtumą iki minimumo (53:52). Nepatenkintas vilniečių žaidimu Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Po pasitarimo  „Unics“ nemažino apsukų. Svečiai ne tik persvėrė rezultatą, bet ir įgijo penkių taškų pranašumą (53:58). Visgi, kėlinio pabaigoje „Ryto“ ekipa surengė spurtą (5:1), ir po trijų ketvirčių vilniečiai atsiliko minimaliu skirtumu (58:59).

Paskutiniojo rungtynių ketvirčio pirmoje pusėje, aikštelėje vyravo lygi kova. Komandos keitėsi taikliais metimais, nė vienai iš jų nepavyko susikrauti didesnio pranašumo. Likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos M.Girdžiūnas smeigė tolimą bombą, Seeley pasižymėjo iš po krepšinio ir „Rytas” rezultatą savo naudai (74:72). Netrukus darbo ėmėsi „Unics“ legionieriai. Errick‘o Mccollumo ir Pierria Henry vedini svečiai iš Kazanės susikrovė 5 taškų persvarą (80:75). Vilniečiai dar bandė kibti į atlapus D grupės lyderiams, tačiau „Unics“ išlaikė saugų – 6 taškų skirtumą ir šventė šeštąją pergalę Europos taurės pirmenybėse (81:87).

„Unics yra labai patyrusi komanda, kuri pasinaudojo savo stipriosiomis pusėmis ir mūsų klaidomis. Praleidome per daug lengvų taškų, pritrūko geresnių sprendimų, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.  – Ketvirtajame kėlinyje pritrūko energijos, koją pakišo nuovargis.“

„Rytas“: D.J Seeley 19, M.Echodas 14, D.Suttonas 13, M.Girdžiūnas 11.

„Unics“: Errickas Mccollumas 26, Pierria Henry 18.

Kitas rungtynes Europos taurėje vilniečiai žais jau lapkričio 21 dieną, išvykoje. Varžovas – Frankfurto „Skyliners“.