„Rytas“ pergale Klaipėdoje tapo pirmuoju pusfinalininku

2023 m. gegužės 14 d., 18:25
rytasvilnius.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi atkrintamosios, kuriose paaiškėjo pirmasis pusfinalio dalyvis. Vilniaus „Rytas“ išvykoje 95:91 (26:21, 22:14, 24:30, 23:26) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:0.

Pirmąjį susitikimą „Rytas“ po pratęsimo laimėjo 107:99, todėl uostamiesčio atstovai jau neturėjo teisės pralaimėti.

Sostinės ekipa pirmoji truktelėjo į priekį, tačiau toli nepabėgo – 14:8. Pirmąjį kėlinį Matas Jogėla ir Evaldas Kairys baigė apsikeisdami dvitaškiais, o „Rytas“ pirmavo 26:21.

Antrajame ketvirtyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai dar vienu spurtu po Luko Ulecko dvitaškio atsiplėšė 46:28. Rokas Gustys ir Matas Vaitkus savo metimais šį spurtą nutraukė, tačiau klaipėdiečiai ilgąją pertrauką vis tiek pasitiko su dviženkliu deficitu (35:48).

Trečiajame kėlinyje „Neptūnui“ nesisekė realizuoti net greitų atakų, kuriose metimai skriedavo pro šalį, tačiau šeimininkų puolimą kiek išjudino dvi varžovų pražangos prieš Mato Jogėlos ir Žygimanto Janavičiaus tritaškius, Deividas Gailius skirtumą dar labiau sumenkino pasižymėdamas iš po krepšio – 53:63. Nojus Mineikis pasižymėjo tritaškiu su pražanga, o kėlinį paskutinės sekundės ataka užbaigė Ž. Janavičius – 65:72.

Lemiamą atkarpą šeimininkai vėl pradėjo netaikliais tritaškiais, o Justinui Gorhamui pataikyti iš toli pavyko – 75:67. Penktoji Gyčio Masiulio pražanga nudžiugino tribūnas, bet L. Ulecko tritaškis jas nutildė – 78:68. Itin svarbiu epizodu pasižymėjo Elvaras Fridrikssonas, pataikęs tritaškį su pražanga – 87:74. Paskutinėmis minutėmis laiko aikštėje gavo ir komandų jaunuoliai, nors N. Mineikio ir M, Vaitkaus tritaškiai dar gaivino intrigą, nepakeitusią lemties.

Nugalėtojų gretose efektyviausias buvo E. Kairys – 20 minučių, 14 taškų (6/7 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida, blokas, 2 pražangos bei 21 naudingumo balas.

„Neptūnas“ rungtynėse dėl traumos neturėjo kertinio aukštaūgio Austino Wiley. Tai nesutrukdė laimėti kovos dėl kamuolių (49:34), tačiau jų realizaciją stabdė nekritę tritaškiai – 8/38 (21 procento taiklumas). Vilniečių tolimi metimai laidyti sėkmingiau – 12/31, 39 procentų tikslumas.

Vilniečiai ir toliau gina praėjusį sezoną iškovotą trofėjų, o „Neptūnas“ trečią sezoną paeiliui neįveikė ketvirtfinalio etapo.

Pusfinalyje vilniečiai susitiks su Alytaus „Wolves“ ir Jonavos „CBet“ poros nugalėtojais. Šiuo metu serijoje 1:0 pirmauja jonaviškiai.

„Rytas“: Kendale'as McCullumas 15, Evaldas Kairys 14 (5 atk. kam.), Justinas Gorhamas 13 (5 atk. kam.), Gytis Radzevičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Marcusas Fosteris (5 rez. perd., 4 per. kam.) po 11, Lukas Uleckas, Gytis Masiulis, Jaime Echenique ir Elvaras Fridrikssonas (7 rez. perd., 3 per. kam.) po 7.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 20 (1/10 tritaškių, 7 atk. kam.), Matas Jogėla 15 (5 rez. perd., 4 per. kam.), Žygimantas Janavičius 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd. 5 klaidos), Oskaras Pleikys (11 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Nojus Mineikis po 12, Matas Vaitkus 9.