„Rytas“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Nevėžį“

2019 m. vasario 08 d., 20:05

Vilniaus „Rytas“ (16-5) pratęsė sėkmingų rungtynių seriją „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Po dramatiškos kovos iki paskutinių susitikimo sekundžių sostinės ekipa 75:74 (19:16, 14:16, 25:20, 17:22) palaužė „Nevėžio“ (4-17) pasipriešinimą ir trečiąjį kartą šiame sezone įveikė Kėdainių ekipą.

Pirmąjį rungtynių kėlinį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradėjo spurtu. 10 komandos taškų iš eilės pelnė puolėjas Arnas Butkevičius ir vilniečiai greitai įgijo dviženklę persvarą – 12:1. Nepaisant sunkios pradžios „Nevežis“ atsigavo ir kėlinio pabaigoje po Adonte Parkerio bei Nikita Balashovo tikslių metimų rezultatą išlygino – 16:16. Paskutiniosios kėlinio atakos metu sostinės ekipos įžaidėjas Rokas Stipčevičius tiksliai atakavo iš toli ir po pirmųjų 10 minučių „Rytas“ pirmavo trimis taškais – 19:16.

Antrame rungtynių ketvirtyje komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau „Rytas“ vis turėjo turėjo kelių taškų pranašumą. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms „Nevėžio“ puolėjas Gintautas Matulis rezultatą sušvelnino iki minimumo – 29:28, bet jau kitos atakos metu Mindaugas Girdžiūnas taikliu dvitaškiu persvarą atstatė – 31:28. Kėdainių ekipa likus minutei iki kėlinio pabaigos sugebėjo rezultatą persverti savo naudai – po tikslaus metimo iš po krepšio šeimininkai pirmavo – 31:32.

Nors per pirmąją rungtynių pusę sostinės ekipa pelnė 33 taškus, tačiau visus juos surinko vos penki iš devynių aikštėje pasirodžiusių žaidėjų. Rezultatyviausiai žaidė sėkmingai rungtynes pradėjęs A. Butkevičius, kuris savo sąskaitoje turėjo 12 taškų ir 3 atkovotus kamuolius.

Trečiajame rungtynių kėlinyje Vilniaus „Rytas“ po truputį tolo nuo varžovų ir po tolimo R. Stipčevičiaus „šūvio“ vilniečiai įgijo dviženklę persvarą – 56:46. Kėlinio pabaigoje „Nevėžis“ deficitą šiek tiek sumažino ir prieš paskutinį ketvirtį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmavo – 58:52.

Likus 6 minutėms tritaškį pataikęs Eimantas Bendžius gražino „Rytui“ dviženklę persvarą – 70:58. Neilgai trukus „Nevėžio“ puolėjas V. Vasylius dviem tiksliais metimais sostinės ekipos persvarą sumažino iki 7 – 70:63. Vėliau sekė sėkminga „Nevėžio“ ekipos atkarpa ir likus minutei vilniečiai pirmavo vos dviem taškais – 75:74. Komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, o iki susitikimo pabaigos likus 2 sekundėms Kėdainių ekipa turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau kėdainiečių metimas tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausiai šiandien „Ryto“ gretose sužaidė 16 taškų pelnęs ir tris rezultatyvius perdavimus atlikęs M. Girdžiūnas. Po 13 pridėjo A. Parakhouskis (8 atkovoti kamuoliai) ir R. Stipčevičius, o E. Bendžius pelnė 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Nevėžis“: A. Parkeris ir R. Miniotas po 12, G. Matulis 11, G. Maldūnas 9.

„Rytas“: M. Girdžiūnas 16, R. Stipčevičius ir A. Parakhouski po 13, E. Bendžius ir A. Butkevičius po 12.