„Rytas“ namuose nusileido Kėdainių ekipai

2019 m. balandžio 17 d., 20:11
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (23-8) krepšininkai savo aikštelėje netikėtai nusileido svečiams iš Kėdainių. Permainingose „Betsafe-LKL“ rungtynėse sostinės krepšininkams nepavyko surengti rezultatyvios lemiamos atakos bei teko pripažinti „Nevėžio“ (5-26) komandos pranašumą – 68:70 (18:13, 10:21, 23:15, 17:21).

Pirmasis kėlinys prasidėjo kiek nervingai, tačiau po 4 minučių žaidimo Gintautas Matulis dviem prasiveržimais Kėdainių ekipai sukūrė pirmą apčiuopiamą persvarą – 4:8. Po minutės pertraukėlės į aikštelę grįžę D. Adomaičio auklėtiniai perėmė iniciatyvą bei išsiveržė į priekį - 10:9. Šioje atkarpoje dvitaškius pelnė D.J. Seeley, D. Needhamas bei Martynas Echodas.

Po įspūdingo R. Stipčevičiaus bei M. Echodo tandemo „žemė-oras“ ir Eimanto Bendžiaus dvitaškio atkovojus kamuolį puolime, „Rytas“ pradėjo jaustis vis tvirčiau. Arnas Butkevičius pridėjo efektingą bloką bei dvitaškį su pražanga ir kėlinio pabaigoje padidino savo komandos pranašumą iki 5 taškų (18:13).

Antrąjį ketvirtį atidarė M. Echodo bei G. Maldūno sudėtingi dvitaškiai, po kurių sekė klaidos abejose aikštelės pusėse bei V. Vasyliaus dvitaškis greitajame puolime (20:17). Po D. Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės D.J. Seeley bei D. Sirvydis pataikė pirmuosius rungtynių tritaškius, tačiau agresyviai puolime žaidžiantys varžovai neleido sostinės ekipai išlaikyti turimo pranašumo – "Nevėžiui" dvitaškį po dvitaškio rinko G. Maldūnas (26:29).

Vilniečiams ir toliau trukdė didelis klaidų bei pražangų skaičius, o tuo pasinaudoję kėdainiškiai prieš ilgąją pertrauką dar šiek tiek padidino savo persvarą – 28:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiams skirtumą mažinti padėjo R. Stipčevičiaus tritaškis bei pora sėkmingų A. Butkevičiaus epizodų iš eilės – 35:36. Vis dėlto „Nevėžis“ atsakė agresyviu žaidimu puolime – dvitaškius pelnė M. Janukovičius, Z. Hearstas bei N. Bolašovas (38-45).

Įspūdingai savo ištikimiausių sirgalių palaikomi sostinės krepšininkai surengė efektyvų spurtą. D.J. Seeley smeigė po tritaškį bei tolimą dvitaškį, savo pirmuosius taškus pelnė jaunasis E. Tubutis, greitoje atakoje pasižymėjo ir D. Needhamas – 49:47. Taškais keitėsi E. Bendžius bei A. Parkeris, o ketvirtį galutinai užbaigė E. Tubučio blokas – 51:49.

Įsidrąsinęs E. Tubutis lemiamą ketvirtį pradėjo dvitaškiu su pražanga, tačiau svečiai iš Kėdainių žaibiškai atsakė dviem taikliais metimais bei rezultatas vėl tapo lygus (53:53). Po minutės pertraukėlės komandos keitėsi dvitaškiais: vilniečių krepšiui toliau grėsmę kėlė V. Vasyliaus bei G. Maldūno tandemas, o E. Tubutis pelnė jau aštuntąjį savo tašką (57:59).

D.J. Seeley bei M. Echodo ataką „alley-oop“ sekė taiklus G.Matulio dvitaškis, o persvarą savo komandai iki 5 taškų padidinęs M. Junakovičius privertė D. Adomaitį paprašyti dar vienos minutės pertraukėlės. Po jos įspūdingąi „Ryto“ arenos krepšį sudrebinęs M Echodas pakėlė visus sirgalius iš savo vietų, o A. Butkevičiaus bei D. Needhamo tritaškiai vėl išvedė sostinės krepšininkus į priekį (68:67).

Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, M. Junakovičius pelnė sudėtingą dvitaškį bei išvedė „Nevėzį“ į priekį – 68:69. Tiksint paskutinėms mačo sekundėms „Rytas“ ėmėsi pražangų taktikos bei turėjo šansą paskutiniu metimu išplėsti pergalę, tačiau E. Tubučio metimas tikslo nepasiekė. Rungtynes rezultatu 68:70 laimėjo Kėdainių „Nevėžis“.

„Rytas“: D.J. Seeley 15, A. Butkevičius (8 at. kam.) 11, M. Echodas 10, E. Tubutis 8.

„Nevėžis“: G. Maldūnas 18, Z. Hearst 12, M. Junakovič 11, G. Matulis 8.