„Rytas“ namuose įveikė Pasvalio ekipos pasipriešinimą

2019 m. balandžio 24 d., 21:12
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (24-8) krepšininkai po emocingos kovos pasiekė svarbią pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Palaikomi savų sirgalių, vilniečiai antroje rungtynių pusėje perėmė iniciatyvą bei rezultatu 80:74 (15:27, 22:12, 20:13, 23:22) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (16-17).

Vilniečių taškų kraitį dviem taikliais metimais atidarė E. Bendžius, į kuriuos pasvaliečiai atsakė dviem tritaškiais – pasižymėjo Y. Franke ir J. Threattas (5:6). Dvitaškiais iš distancijos bei prasiveržimais šeimininkus baudę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai atitrūko 7 taškų skirtumu ir privertė D. Adomaitį paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės (7:14).

Į aikštelę grįžę su dviem taikliais (D.J. Seeley bei D. Needhamo) tolimais metimais, šeimininkai priartėjo – 13:18. Tačiau kitoje pusėje pirmuosius savo taškus tritaškiu pelnė Ž. Skučas, tolimą šūvį taip pat pridėjo V. Šulskis, o dvitaškiu su pražanga pirmąjį ketvirtį uždarė D. Pena (15:27).

Antrojo kėlinio pradžioje pasvaliečiams atsiplėšti neleido puikiai žaidžiantis D.J. Seeley. Pataikęs tritaškį ir baudos metimą, amerikietis suteikė savo komandai reikalingą emocinį impulsą spurtui.

Ž. Skučo nesportinė pražanga lėmė svečių persvaros ištirpimą iki vienženklės – 21:29. Atgijusius „Ryto“ arenos žiūrovus dar labiau džiaugtis privertė įspūdingas A. Parakhouskio blokas bei 5 E. Bendžiaus taškai iš eilės (26:29).

Po G. Petrausko minutės pertraukėlės aikštelėje kurį laiką vyravo chaotiškas žaidimas, kuris į naudą išėjo svečiams iš Pasvalio (26:33).

Tuomet sekė keturi Arno Butkevičiaus taškai iš eilės. Susitikimo išvakarėse tėčiu tapęs krepšininkas realizavo abu baudos metimus bei pridėjo sėkmingą prasiveržimą. Kiek vėliau M. Echodo dėjimą sekė V. Šulskio tritaškis – 32:26.

Kėlinio pabaigoje emocingai į teisėjų sprendimą sureagavęs Ž. Skučas užsidirbo techninę pražangą bei buvo išvarytas iš aikštės (prieš tai žaidėjas savo sąskaitoje turėjo ir nesportinę pražangą). Tai itin patiko „Ryto“ sirgalių miniai bei leido vilniečiams prieš pertrauką sušvelninti skirtumą – 37:39.

Iškart po ilgosios pertraukos vilniečiams pavyko susigrąžinti persvarą, kai D. Needhamas pataikė iš toli (40:39), tačiau pasvaliečiai į tai atsakė 5 taškais paeiliui (40:44).

Po tikslių komandos draugų perdavimų dukart iš eilės varžovų krepšį drebinęs A. Parakhouskis pridėjo ir dar vieną bloką, o A. Butkevičius prasiveržimu rezultatą išlygino – 46:46.

Baltarusis tęsė savo dominavimą po pasvaliečių krepšiu – kiek vėliau atsipūsti prisėdusiam A. Parakhouskiui skambėjo visos arenos plojimai (50:49). Ketvirtį sėkmingiau užbaigė vilniečiai – A. Butkevičius pelnė dar vieną dvitaškį, o D. Sirvydis pataikė iš toli (57:52).

Lemiamą kėlinį galingu dėjimu atidarė K. Petrukonis, o tačiau D. Sirvydis iškart atsakė tritaškiu (60:54). Dar vieną techninę pražangą savo komandai „uždirbęs“ Pasvalio komandos treneris G. Petrauskas vėl įkaitino arenos atmosferą, prie kurios temperatūros prisidėjo ir M. Echodo nesportinė pražanga.

Po jos dvitaškį pelnęs J. Threattas bei tolimą metimą iššovęs T. Lekūnas vėl išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį (61:62).

Iškart po minutės pertraukėlės svarbius tritaškius realizavę A Butkevičius ir D. Needhamas leido sostinės krepšininkams susigrąžinti apčiuopiamą persvarą (67:63).

Tuomet išlyginti rezultatą svečiams leido jų lyderiai – tolimą dvitaškį pataikė Y. Franke, o J. Threattas perėmė kamuolį bei išprovokavęs pražangą realizavo baudų metimus (67:67).

Aistringai savo sirgalių palaikomi vilniečiai atsakė sėkminga atkarpa – A. Butkevičius žaidė lyg ant sparnų bei atliko dėjimą ir taiklų metimą po prasiveržimo (71:67).

Priešpaskutinę minutę tritaškį pataikęs V. Šulskis sugrąžino intrigą (73:72), bet po minutės pertraukėlės vilniečiai agresyviu žaidimu pradėjo lemiamą spurtą. A. Butkevičius dar kartą skaidė virš varžovų krepšio, A. Parakhouskis pelnė dvitaškį su pražanga, o susitikime tašką padėjo D.J. Seeley dvitaškis (80:74).

„Rytas“: A. Butkevičius 19 (11 at. kam), E. Bendžius 13, A. Parakhouski 13 (9 at. kam., 2 blok.), D.J. Seeley 11 (4 rez. per.) D. Needhamas 11 (8 rez per.)

„Pieno žvaigždės“: J. Threattas 17, Y. Franke 13, V. Šulskis 11, T. Lekūnas 10.